natoaktual.cz

SPECIÁL: veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně patří mezi největší světové přehlídky obranných technologií. Letos se brány brněnského výstaviště otevřely od 22. do 24. května.  
Veletrh obranných technologií IDET v Brně | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz
galerie Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Protiletadlový komplet KUB. Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET

Už patnáct let platí veletrh IDET za největší akci svého druhu na evropském kontinentě. Pravidelně se na něm představují vystavovatelé z tří desítek zemí.

Fotografie

Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET
Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET
Letoun L-159. Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET
Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET

Od minulého ročníku se navíc na brněnském výstavišti představuje kromě výrobců bezpečnostních a obranných systémů také technika a výstroj pro další složky integrovaného záchranného systému včetně policie a hasičů.

"Zareagovali jsme na aktuální trendy integrace a prohlubující se spolupráce obranných a bezpečnostních struktur a zájem o účast na minulém ročníku potvrdil, že jdeme správným směrem," uvedl ředitel veletrhů IDET a PYROS/ISET Jiří Rousek.

Veletrh IDET se koná pravidelně každý lichý rok, "alternuje" tak s největší evropskou oborovou výstavou EUROSATORY v Paříži a dlouhodobě si udržuje pozici největší přehlídky obranných a bezpečnostních technologií v prostoru nových členských států NATO.

Z veletrhu:

"Představujeme řadu novinek a spojení veletrhů PYROS/ISET a IDET je z našeho pohledu dobrý nápad, protože máme odběratele i v armádě. Spoustu klientů jsme si pozvali předem, ale hodně lidí přišlo i mimo pozvánky, takže s účastí jsme určitě spokojeni," zhodnotil minulý ročník jeden z vystavovatelů Andrej Hronec ze společnosti Audiopro.

Posledního ročníku se zúčastnilo 369 firem z 26 zemí tří kontinentů. Celkově se v rámci  veletrhů integrovaného záchranného systému se prezentovalo dokonce 548 firem z 27 zemí. Rekordní byl i zájem návštěvníků, když branami výstaviště prošlo přes 30 tisíc registrovaných odborníků ze 34 zemí.

Součástí každého ročníku veletrhu je bohatý doprovodný program, kde odborníci na obranné technologie diskutují o aktuálních tématech. Letos bude hlavním tématem otázka bezpečnosti informací včetně ochrany před průmyslovou špionáží.

Portál natoaktual.cz je od roku 2007 mediálním partnerem veletrhů.

inc natoaktual.cz
zpět na článek