Obranné technologie přilákaly na veletrh IDET přes 25 tisíc lidí

24. května 2013  17:46
Letos očividně skromnější a co do plochy podstatně menší. Veletrh obraných a bezpečnostních technologií IDET i přesto splnil očekávání vystavovatelů i návštěvníků, kterých na brněnské výstaviště přišlo přes 25 tisíc.  
Simulátor vrtulníku Mi na veletrhu IDET v Brně | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz
galerie Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Protiletadlový komplet KUB. Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET

Tradiční IDET spojený už podruhé s veletrhy hasičské, policejní a záchranářské techniky PYROS/ISET tak podle organizátorů i účastník potvrdil své postavení jedné z nejvýznamnějších akcí svého druhu v Evropě.

SPECIÁL: Veletrh IDET v Brně

Aktuální informace, zprávy, reportáže a fotografie.

"Je tady co vidět, jsou tu zajímavé produkty, zbraně a zbraňové systémy, které se vyrábějí v České republice," řekl ministr obrany Vlastimil Picek.

Za tři dny prošlo branami výstaviště a vidělo expozice 299 firem více než 25 tisíc návštěvníků a dvě třetiny z nich tvořili odborníci. Mezi nimi i oficiální armádní delegace a vojenští a letečtí přidělenci ze dvaceti zemí.

Právě účast zahraničních odborníků je příležitostí pro české zbrojařské firmy. "Potřebujeme hledat nová řešení, jak za méně peněz získat více efektu a také umožnit realizaci obchodních cílů našeho domácího obranného průmyslu. Zároveň je naším cílem interoperabilita s našimi partnery v NATO," řekl o veletrhu Petr Pavel.

Například Česká zbrojovka si na veletrhu zajistila kontrakt na dodávku 50 tisíc pistolí v hodnotě několika set milionů korun do Egypta.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.