Experti se zaměří na ochranu informací a kyberútoky

11. dubna 2013  2:09
Součástí veletrhu IDET v Brně bude od 22. do 24. května také bohatý odborný doprovodný program. Odborníci budou během konference CATE diskutovat o aktuálních bezpečnostních otázkách. Klíčovým tématem bude letos bezpečnost a ochrana informací.  
Ilustrační snímek | foto: NATO Photos

Doprovodnou prestižní akci pořádá Univerzita obrany v Brně. Jde o soubor šesti dílčích konferencí, jichž se naposledy zúčastnilo téměř tisíc specialistů z Evropy i zámoří.

SPECIÁL: Veletrh IDET v Brně

Aktuální informace, zprávy, reportáže a fotografie.

Zásadním tématem má být letos otázka zabezpečení informací. Hostem konference na toto téma bude například špičkový expert z Oxfordské univerzity Jason R. C. Nurse. Mezi témata bude patřit bezpečnostní politika, vývoj a aplikace bezpečnostních standardů, řešení rizik nebo bezpečnost mobilních zařízení.

Cílem konference "Logistika a ekologie v ozbrojených silách" zase bude prezentace výsledků vědeckého výzkumu a vývoje v oblasti logistiky a ekologie ve vojenských podmínkách. Na nové trendy v přípravě vojenských profesionálů, využití počítačového modelování a simulace v procesech velení a řízení a rozvoj komunikačních systémů se pak zaměří konference "Distanční vzdělávání, simulace a komunikace".

Další odborníci se budou zabývat problematikou managementu rizika, zásahu, obnovy a bezpečnosti prostředí v regionálních, národních i nadnárodních systémech ochrany obyvatelstva, majetku a životního prostředí.

Velká pozornost bude věnována konferenci ITTE 2013, jejímž hlavním tématem bude obrana proti kybernetickým útokům na kritickou státní infrastrukturu. Cílem akce je demonstrovat účinnou obranu proti vnějším i vnitřním kybernetickým útokům na veřejné instituce, energetické společnosti a další strategicky důležité součásti státu.

Jednodenní setkání s paralelními odbornými workshopy pořádá Česká pobočka AFCEA s cílem upozornit na problémy, definovat základní potřeby a otevřít diskusi odborné veřejnosti.

Tradičně vysoký počet účastníků se obecně očekává na dvanácté mezinárodní konferenci PYROMEETING organizované generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky - tentokrát na téma "Požární ochrana historických památek".

Návštěvníci z řad dobrovolných hasičů i veřejnosti se mohou těšit také na speciální akce prezentující práci všech složek Integrovaného záchranného systému. K vidění budou zásahy při požárech nebo dopravních nehodách.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.