Odborníci vydávají novou verzu slovníku kybernetické bezpečnosti

20. května 2013  12:10
Kybernetická bezpečnost bude jedním z hlavních témat nadcházejícího veletrhu obranných a bezpečnostních technologií IDET v Brně. Odborníci u té příležitosti vydají novou verzi slovníku kybernetické bezpečnosti.  
Slovník kybernetické bezpečnosti | foto: natoaktual.cz

Dokument vydává Česká pobočka AFCEA a Policejní akademie ČR pod záštitou Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) a Národního centra kybernetické bezpečnosti (NCKB).

SPECIÁL: Veletrh IDET v Brně

Aktuální informace, zprávy, reportáže a fotografie.

Jde o druhou rozšířenou a aktualizovanou verzi výkladového slovníku kybernetické bezpečnosti, který detailně objasňuje pojmy, používané s v souvislosti s kyberprostorem.

První oficiální verze takového slovníku vyšla před rokem a obsahovala dosud celkem 502 pojmů. Slovník čerpá především z anglického jazyka, ale také ze zdomácnělých výrazů podobných odbornému slangu.

Právě obrana proti kybernetickým útokům na kritickou státní infrastrukturu bude jedním z hlavních témat doprovodných konferencí veletrhu IDET. Cílem je demonstrovat účinnou obranu proti vnějším i vnitřním kybernetickým útokům na veřejné instituce, energetické společnosti a další strategicky důležité součásti státu.

inc natoaktual.cz

Barista i záchranář u kanónu

Říjen 2019

Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

Dny NATO v Ostravě

Září 2019

Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

Továrna na instruktory

Červenec 2019

Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

Mraky prachu, vedro a léčky

Červen 2019

Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.