Odborníci vydávají novou verzu slovníku kybernetické bezpečnosti

20. května 2013  12:10
Kybernetická bezpečnost bude jedním z hlavních témat nadcházejícího veletrhu obranných a bezpečnostních technologií IDET v Brně. Odborníci u té příležitosti vydají novou verzi slovníku kybernetické bezpečnosti.  
Slovník kybernetické bezpečnosti | foto: natoaktual.cz

Dokument vydává Česká pobočka AFCEA a Policejní akademie ČR pod záštitou Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) a Národního centra kybernetické bezpečnosti (NCKB).

SPECIÁL: Veletrh IDET v Brně

Aktuální informace, zprávy, reportáže a fotografie.

Jde o druhou rozšířenou a aktualizovanou verzi výkladového slovníku kybernetické bezpečnosti, který detailně objasňuje pojmy, používané s v souvislosti s kyberprostorem.

První oficiální verze takového slovníku vyšla před rokem a obsahovala dosud celkem 502 pojmů. Slovník čerpá především z anglického jazyka, ale také ze zdomácnělých výrazů podobných odbornému slangu.

Právě obrana proti kybernetickým útokům na kritickou státní infrastrukturu bude jedním z hlavních témat doprovodných konferencí veletrhu IDET. Cílem je demonstrovat účinnou obranu proti vnějším i vnitřním kybernetickým útokům na veřejné instituce, energetické společnosti a další strategicky důležité součásti státu.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.