Veletrh připomene památku československých legionářů

15. května 2013  17:19
Obnovit povědomí široké veřejnosti o československých legiích a jejich podílu na vzniku samostatného státu si klade za cíl projekt Legie 100, který bude k vidění na brněnském výstavišti během nadcházejícího veletrhu obranných a bezpečnostních technologií IDET.  
Historický snímek vlaku československých legionářů | foto: projket Legie 100

Po celou dobu konání veletrhu od 22. do 24. května si budou moci návštěvníci veletru IDET v premiéře prohlédnout unikátní repliku "legionářského vlaku", který bude přibližovat život československých legionářů během jejich slavného putování po transsibiřské magistrále.

SPECIÁL: Veletrh IDET v Brně

Aktuální informace, zprávy, reportáže a fotografie.

K vidění bude mimo jiné vagón československé polní pošty nebo takzvaná "těpluška", tedy pojízdný domov všech československých legionářů v Rusku a další specializované vagóny.

Doprovodný program bude obsahovat několik výstav vztahujících se k prvnímu odboji, přednášky o československých legiích, besedy s historiky a promítání filmů. Součástí expozice bude také informační stánek, kde dostanou návštěvníci rady, jak hledat informace o svých předcích, kteří v československých legiích bojovali.

Vrcholem pak bude slavnostní večer spojený s koncertem nazvaným "Růže pro válečné veterány" a předáním replik historických bojových praporů 10. československého střeleckého pluku a 43. pěšího pluku primátorem města Brna Československé obci legionářské. Celý program bude doplňovat dobový tábor s legionáři v historických uniformách.

Za projektem stojí Československá obec legionářská a celá řada partnerů v čele s ministerstvem obrany, Vojenským historickým ústavem a Veletrhy Brno.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.