PROJEKTY A AKTIVITY INFORMAČNÍHO CENTRA O NATO
Aktuální a připravované projekty
 • NATO's Evolving Role in Global Stability: diskuze
  (28. března 2022)
  NATOs Evolving Role (IC NATO, 28. března 2022)
  Debata o roli NATO v současném mezinárodním dění nazvaná "NATO's Evolving Role in Global Stability" proběhla v Praze za přítomnosti představitelů Severoatlantické aliance a ministra zahraničí ČR Jana Lipavského. Záznam akce lze zhlédnout na Youtube kanále ČTK zde. Fotografie a zpravodajský text na portále iDNES.cz zde. Akci organizovaly Aspen Institut, Jagello 2000 a Centrum transatlantických vztahů Vysoké školy CEVRO Institut pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí ČR a za podpory Konrad Adenauer Stiftung a CSG.
 • Ruský útok na Ukrajinu: speciál
  (únor 2022)
  Ruskému útoku na Ukrajinu se věnujeme v nové zpravodajské sekci portálu natoaktual.cz, kde najdete souhrn všech textů k tématu a odkazy na další zdroje.
 • Atrium party 2022: VIII. ročník neformálního setkání studentů s odborníky
  (23. března 2022)
  Již osmý ročník neformální debaty studentů účastnících se Modelu NATO (organizuje Asociace pro mezinárodní otázky) s bezpečnostními experty pořádá Jagello 2000 - IC NATO v prostorách CEVRO Institutu. Pozvání neformálně pohovořit s mladou generací u malého občerstvení přijali zástupci NÚKIB, ministerstev obrany a zahraničí, Armády ČR a dalších institucí.
 • Obrana a bezpečnost ČR v rámci NATO: přednášky
  (5. - 13. dubna 2022)
  Pro studenty středních škol chystáme sérii přednášek o fungování Severoatlantické aliance a zajištění obrany České republiky. Akce se koná rámci cyklu Naše bezpečnost není samozřejmost a s podporou nadace PPF.
Uskutečněné projekty
 • Naše bezpečnost není samozřejmost: konference
  (10. března 2022)
  NBNS22)
  Devátý ročník národní konference Naše bezpečnost není samozřejmost proběhl při příležitosti výročí členství ČR v NATO a zároveň po sto dnech fungování nové vlády ČR. Klíčovým tématem byla ruská invaze na Ukrajinu. Na akci vystoupili mj. předseda vlády Petr Fiala a ukrajinský velvyslanec v ČR Jevhen Perebyjnis. Podrobnosti a program jsou k dispozici na stránce konference www.nbns.cz. Portál natoaktual.cz je mediálním partnerem akce.
 • Obrana a bezpečnost: proč se o nich bavit a jak je ovlivnit: debata
  (1. března 2022)
  Proč je důležité komunikovat s veřejností o obranné a bezpečnostní politice a projektech veřejné diplomacie Jagello 2000 včetně Dnů NATO v Ostravě promluvil se studenty přednáškového cyklu Agora 2022 Arcibiskupského gymnázia v Praze zástupce IC NATO v Praze.
 • Obrana a bezpečnost ČR v rámci NATO: přednášky
  (17. února 2022)
  Studenti účastnící se Bezpečnostní akademie Evropských hodnot debatovali prostřednictvím online spojení s předsedou Jagello 2000 Zbyňkem Pavlačíkem o projektech veřejné diplomacie v České republice, zejména o pořádání Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR.
 • Limity NATO: factbox natoaktual.cz
  (prosinec 2021)
  Jakým limitům čelí Severoatlantické aliance? V novém factboxu natoaktual.cz se podíváme na specifika fungování NATO, najdete jej zde. Factboxy jsou informační přehledy o vybraných tématech týkajících se bezpečnosti a Severoatlantické aliance. Hodí se pro rychlou orientaci v často komplikovaných oblastech a poskytují základní přehled zdrojů - ideální k využití například při výuce. Seznam všech dosud vydaných factboxů najdete v sekci Publikace.

Barista i záchranář u kanónu

Říjen 2019

Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

Dny NATO v Ostravě

Září 2019

Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

Továrna na instruktory

Červenec 2019

Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

Mraky prachu, vedro a léčky

Červen 2019

Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

Partneři portálu

NATO PDD iDnes.cz Newton Media