natoaktual.cz

Summit NATO 2024

Speciální příloha
k summitu ve Washingtonu

 • natoaktual.cz
 • Zpravodajství
 • Informační centrum o NATO
 • nato.idnes.cz

 • PROJEKTY A AKTIVITY INFORMAČNÍHO CENTRA O NATO
  Aktuální a připravované projekty
  • NATO's Evolving Role in Global Stability: diskuze
   (28. března 2022)
   NATOs Evolving Role (IC NATO, 28. března 2022)
   Debata o roli NATO v současném mezinárodním dění nazvaná "NATO's Evolving Role in Global Stability" proběhla v Praze za přítomnosti představitelů Severoatlantické aliance a ministra zahraničí ČR Jana Lipavského. Záznam akce lze zhlédnout na Youtube kanále ČTK zde. Fotografie a zpravodajský text na portále iDNES.cz zde. Akci organizovaly Aspen Institut, Jagello 2000 a Centrum transatlantických vztahů Vysoké školy CEVRO Institut pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí ČR a za podpory Konrad Adenauer Stiftung a CSG.
  • Ruský útok na Ukrajinu: speciál
   (únor 2022)
   Ruskému útoku na Ukrajinu se věnujeme v nové zpravodajské sekci portálu natoaktual.cz, kde najdete souhrn všech textů k tématu a odkazy na další zdroje.
  • Atrium party 2022: VIII. ročník neformálního setkání studentů s odborníky
   (23. března 2022)
   Již osmý ročník neformální debaty studentů účastnících se Modelu NATO (organizuje Asociace pro mezinárodní otázky) s bezpečnostními experty pořádá Jagello 2000 - IC NATO v prostorách CEVRO Institutu. Pozvání neformálně pohovořit s mladou generací u malého občerstvení přijali zástupci NÚKIB, ministerstev obrany a zahraničí, Armády ČR a dalších institucí.
  • Obrana a bezpečnost ČR v rámci NATO: přednášky
   (5. - 13. dubna 2022)
   Pro studenty středních škol chystáme sérii přednášek o fungování Severoatlantické aliance a zajištění obrany České republiky. Akce se koná rámci cyklu Naše bezpečnost není samozřejmost a s podporou nadace PPF.
  Uskutečněné projekty
  • Naše bezpečnost není samozřejmost: konference
   (10. března 2022)
   NBNS22)
   Devátý ročník národní konference Naše bezpečnost není samozřejmost proběhl při příležitosti výročí členství ČR v NATO a zároveň po sto dnech fungování nové vlády ČR. Klíčovým tématem byla ruská invaze na Ukrajinu. Na akci vystoupili mj. předseda vlády Petr Fiala a ukrajinský velvyslanec v ČR Jevhen Perebyjnis. Podrobnosti a program jsou k dispozici na stránce konference www.nbns.cz. Portál natoaktual.cz je mediálním partnerem akce.
  • Obrana a bezpečnost: proč se o nich bavit a jak je ovlivnit: debata
   (1. března 2022)
   Proč je důležité komunikovat s veřejností o obranné a bezpečnostní politice a projektech veřejné diplomacie Jagello 2000 včetně Dnů NATO v Ostravě promluvil se studenty přednáškového cyklu Agora 2022 Arcibiskupského gymnázia v Praze zástupce IC NATO v Praze.
  • Obrana a bezpečnost ČR v rámci NATO: přednášky
   (17. února 2022)
   Studenti účastnící se Bezpečnostní akademie Evropských hodnot debatovali prostřednictvím online spojení s předsedou Jagello 2000 Zbyňkem Pavlačíkem o projektech veřejné diplomacie v České republice, zejména o pořádání Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR.
  • Limity NATO: factbox natoaktual.cz
   (prosinec 2021)
   Jakým limitům čelí Severoatlantické aliance? V novém factboxu natoaktual.cz se podíváme na specifika fungování NATO, najdete jej zde. Factboxy jsou informační přehledy o vybraných tématech týkajících se bezpečnosti a Severoatlantické aliance. Hodí se pro rychlou orientaci v často komplikovaných oblastech a poskytují základní přehled zdrojů - ideální k využití například při výuce. Seznam všech dosud vydaných factboxů najdete v sekci Publikace.

  Informační centrum o NATO

  Barista i záchranář u kanónu

  Říjen 2019

  Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

  Dny NATO v Ostravě

  Září 2019

  Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

  Továrna na instruktory

  Červenec 2019

  Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

  Mraky prachu, vedro a léčky

  Červen 2019

  Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

  Partneři portálu

  NATO PDD iDnes.cz Newton Media