Stáže, pracovní příležitosti
Možnosti uplatnění v Informačním centru o NATO

Stáže

Informační centrum o NATO nabízí tři pozice na dlouhodobé (více než šest měsíců) stáže. Stážisté se podílejí na činnosti Informačního centra o NATO a zpravodajského portálu natoaktual.cz s možností publikování vlastních materiálů.

Pokud splňujete tyto podmínky a máte o stáž zájem, ozvěte se nám prosím emailem na info@natoaktual.cz.

***

Fellowship

„Během přibližně tří měsíců mého působení v IC jsem měl možnost účastnit se akcí, které souvisí s NATO a bezpečnostní problematikou. Díky tomu jsem se pohyboval v prostředí, do kterého bych se za jiných okolností nedostal. Například expertní diskuse o summitu NATO ve Walesu na ambasádě Polské republiky.“

Maxim Kucer,
absolvent fellowshipu

Informační centrum o NATO nabízí nový formát získávání zkušeností pro mladé akademiky. Na základě úspěšného pilotního programu z podzimu 2014 nyní otevíráme možnost zapojení postgraduálních studentů do činnosti Informačního centra o NATO. Jedná se o tříměsíční program, během kterého je Junior Fellow zapojen do odborných činností IC NATO, účastní se seminářů, reprezentuje IC NATO na vybraných akcích a přispívá svými materiály na portál natoaktual.cz.

Začátek programu je stanovován individuálně na základě možností IC NATO a potřeb účastníka. Máte-li zájem o více informací k fellowshipu, kontaktujte nás prosím na emailu info@natoaktual.cz.

***

Pracovní příležitosti ve strukturách Severoatlantické aliance

IC NATO není součástí struktury Severoatlantické aliance, zájemci o práci přímo ve strukturách NATO by se tedy měli obracet na jednotlivá zařízení v rámci NATO, která veřejně vypisují výběrová řízení pro pracovníky sekretariátu a přidružených agentur podle aktuálně volných pracovních míst.

Přehled aktuálně nabízených pozic v NATO a soupis podmínek výběrových řízení naleznete na stránkách Severoatlantické aliance zde.

***

Informační centrum o NATO v Praze je projektem realizovaným Jagello 2000 a jako takové nenabízí zaměstnanecké pozice.

Informační centrum o NATO

Barista i záchranář u kanónu

Říjen 2019

Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

Dny NATO v Ostravě

Září 2019

Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

Továrna na instruktory

Červenec 2019

Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

Mraky prachu, vedro a léčky

Červen 2019

Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

Partneři portálu

NATO PDD iDnes.cz Newton Media