natoaktual.cz

SPECIÁL: Útok na Ukrajinu

Zpravodajský souhrn
k ruské invazi na Ukrajinu

 • natoaktual.cz
 • Zpravodajství
 • Informační centrum o NATO
 • nato.idnes.cz

 • Vyhrajte exkurzi na americkou základnu

  7. prosince 2002  5:58
  Chcete ještě před prázdninami zažít dobrodružství? Zajímá vás historie, politologie a zeměpis? Chtěli byste na vlastní kůži zakusit výcvik elitních výsadkářů? Chcete si prohlédnou třeba skutečnou bojovou ponorku či americkou leteckou základnu a další místa, která žádní čeští studenti ještě zaručeně nenavštívili? Pak neváhejte! Právě pro vás - všechny středoškoláky - je určena mezinárodní soutěž Aliante 2003.  

  Mediálním partnerem soutěže je zpravodajský server iDNES, na jehož adrese http://www.idnes.cz/aliante2003 základní část soutěže probíhá. Jedinou podmínkou k účasti, kromě studia na střední škole, je e-mailová adresa.
   
  Třetí pokračování úspěšné soutěže pro dvoučlenné středoškolské týmy o znalostech NATO přitom slibuje podle pořadatelů hned několik exkluzivních výher.

  Vše o projektu Aliante 2003 a soutěžní otázky první kola najdete ZDE

  "Tři nejlepší finálové dvojice pojedou za odměnu na exkurzi do centrály NATO v Bruselu, na americkou leteckou základnu v německém Ramsteinu či na základnu válečného námořnictva v polské Gdyni, kde si budou moci zevnitř prohlédnout opravdovou bojovou ponorku," uvedl Zbyněk Pavlačík z pořádajícího občanského sdružení Jagello 2000.

  Jak dodal, smyslem soutěže je netradiční formou zbudit u studentů zájem
  o členství České republiky v NATO a o samotnou Severoatlantickou alianci jako takovou. Do prvního a druhého ročníku Aliante se zapojily tisíce studentů z celé České republiky. Soutěž si již vyzkoušeli i studenti na Slovensku, kde proběhl zatím první ročník Aliante 2002 SK.

  "Aliante 2003 bude poprvé mezinárodní a bude současně probíhat v České republice, Polsku a na Slovensku. Záštitu nad soutěží převzal jeden z nejuznávanějších světových expertů na mezinárodní vztahy, Zbigniew Brzezinski z Centra strategických a mezinárodních studií ve Washingtonu," informoval Pavlačík.

  inc (natoaktual.cz)

  Barista i záchranář u kanónu

  Říjen 2019

  Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

  Dny NATO v Ostravě

  Září 2019

  Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

  Továrna na instruktory

  Červenec 2019

  Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

  Mraky prachu, vedro a léčky

  Červen 2019

  Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

  Partneři portálu

  NATO PDD iDnes.cz Newton Media