natoaktual.cz

Vyhrajte exkurzi na americkou základnu

7. prosince 2002  5:58
Chcete ještě před prázdninami zažít dobrodružství? Zajímá vás historie, politologie a zeměpis? Chtěli byste na vlastní kůži zakusit výcvik elitních výsadkářů? Chcete si prohlédnou třeba skutečnou bojovou ponorku či americkou leteckou základnu a další místa, která žádní čeští studenti ještě zaručeně nenavštívili? Pak neváhejte! Právě pro vás - všechny středoškoláky - je určena mezinárodní soutěž Aliante 2003.  

Mediálním partnerem soutěže je zpravodajský server iDNES, na jehož adrese http://www.idnes.cz/aliante2003 základní část soutěže probíhá. Jedinou podmínkou k účasti, kromě studia na střední škole, je e-mailová adresa.
 
Třetí pokračování úspěšné soutěže pro dvoučlenné středoškolské týmy o znalostech NATO přitom slibuje podle pořadatelů hned několik exkluzivních výher.

Vše o projektu Aliante 2003 a soutěžní otázky první kola najdete ZDE

"Tři nejlepší finálové dvojice pojedou za odměnu na exkurzi do centrály NATO v Bruselu, na americkou leteckou základnu v německém Ramsteinu či na základnu válečného námořnictva v polské Gdyni, kde si budou moci zevnitř prohlédnout opravdovou bojovou ponorku," uvedl Zbyněk Pavlačík z pořádajícího občanského sdružení Jagello 2000.

Jak dodal, smyslem soutěže je netradiční formou zbudit u studentů zájem
o členství České republiky v NATO a o samotnou Severoatlantickou alianci jako takovou. Do prvního a druhého ročníku Aliante se zapojily tisíce studentů z celé České republiky. Soutěž si již vyzkoušeli i studenti na Slovensku, kde proběhl zatím první ročník Aliante 2002 SK.

"Aliante 2003 bude poprvé mezinárodní a bude současně probíhat v České republice, Polsku a na Slovensku. Záštitu nad soutěží převzal jeden z nejuznávanějších světových expertů na mezinárodní vztahy, Zbigniew Brzezinski z Centra strategických a mezinárodních studií ve Washingtonu," informoval Pavlačík.

inc (natoaktual.cz)
zpět na článek