natoaktual.cz

Nový vzhled natoaktual.cz (září 2020)

Právě pro vás vylepšujeme web. Některé jeho části proto
nemusí být dočasně plně funkční. Děkujeme za pochopení.

 • natoaktual.cz
 • Zpravodajství
 • Informační centrum o NATO
 • nato.idnes.cz

 • Metnar jmenoval Müllera za svého politického náměstka na obraně

  15. července 2020  19:31
  Novým politickým náměstkem na ministerstvu obrany se stal Vladimír Müller, který dosud působil jako poradce ministra obrany Lubomíra Metnara. Předtím působil také na ministerstvech průmyslu a zahraničí a také jako velvyslanec v Belgii.  
  Vladimír Müller | foto: Ministerstvo obrany ČR

  Ministr obrany Metnar jmenoval Müllera svým novým politickým náměstkem k 15. červenci. Pozice byla neobsazená od května 2019, kdy někdejší Metnarem jmenovaná Kateřina Blažková převzala jako náměstkyně řízení sekce správy a řízení organizací ministerstva obrany.

  „Vladimír Müller má dlouholeté zkušenosti jak z oblasti obrany a bezpečnosti, tak z oblasti mezinárodních vztahů a diplomacie. Ve spojení s detailní znalostí fungování resortu obrany může toto vše v nové funkci naplno využít,” uvedl Metnar.

  Šestapadesátiletý Vladimír Müller v minulosti působil jako náměstek ministra zahraniční věcí pro záležitosti EU a velvyslanec v Belgii. V oblasti zahraniční politiky a evropských záležitostí poskytoval konzultace ústředním orgánům státní správy, pracoval rovněž na ministerstvu

  průmyslu a obchodu v oblasti evropských strukturálních fondů. V letech 2018 až 2020 působil jako poradce ministra obrany.

  „Na ministerstvu jsem začínal v období vstupu do NATO a pevně věřím, že v současné době budu přínosem zejména pro koordinaci úkolů uvnitř ministerstva i v komunikaci resortu s ostatními klíčovými aktéry obranné politiky státu. Ve vztahu k blížícímu se předsednictví ČR v Radě EU to bude velmi důležité,” nastínil Müller.

  Kromě pozice politického náměstka zůstávají na ministerstvu obrany neobsazena další místa náměstků. Například pro sekci vyzbrojování a akvizic a pro sekci obranné politiky a strategie. V pozici náměstka pro akvizice skončil v únoru Filip Říha kvůli kritice zakázek, u kterých úřad na počátku zahájení procesu uvedl nižší cenu, než jaká nakonec byla reálná. Řízením sekce je pověřen Lubor Koudelka. Výběrové řízení zatím nebylo oficiálně ukončeno.

  Místo náměstka pro obrannou politiku a strategie zastával donedávna Jakub Landovský. Ten se však stal českým velvyslancem u NATO. Řízením sekce byl do konce června pověřen Radomír Jahoda a od července sekci řídí ředitel odboru obranné politiky Martin Riegl. o pozici se ve výběrovém řízení ucházejí čtyři kandidáti.

  inc natoaktual.cz

  Barista i záchranář u kanónu

  Říjen 2019

  Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

  Dny NATO v Ostravě

  Září 2019

  Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

  Továrna na instruktory

  Červenec 2019

  Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

  Mraky prachu, vedro a léčky

  Červen 2019

  Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

  Partneři portálu