Metnar jmenoval Müllera za svého politického náměstka na obraně

15. července 2020  19:31
Novým politickým náměstkem na ministerstvu obrany se stal Vladimír Müller, který dosud působil jako poradce ministra obrany Lubomíra Metnara. Předtím působil také na ministerstvech průmyslu a zahraničí a také jako velvyslanec v Belgii.  
Vladimír Müller | foto: Ministerstvo obrany ČR

Ministr obrany Metnar jmenoval Müllera svým novým politickým náměstkem k 15. červenci. Pozice byla neobsazená od května 2019, kdy někdejší Metnarem jmenovaná Kateřina Blažková převzala jako náměstkyně řízení sekce správy a řízení organizací ministerstva obrany.

„Vladimír Müller má dlouholeté zkušenosti jak z oblasti obrany a bezpečnosti, tak z oblasti mezinárodních vztahů a diplomacie. Ve spojení s detailní znalostí fungování resortu obrany může toto vše v nové funkci naplno využít,” uvedl Metnar.

Šestapadesátiletý Vladimír Müller v minulosti působil jako náměstek ministra zahraniční věcí pro záležitosti EU a velvyslanec v Belgii. V oblasti zahraniční politiky a evropských záležitostí poskytoval konzultace ústředním orgánům státní správy, pracoval rovněž na ministerstvu

průmyslu a obchodu v oblasti evropských strukturálních fondů. V letech 2018 až 2020 působil jako poradce ministra obrany.

„Na ministerstvu jsem začínal v období vstupu do NATO a pevně věřím, že v současné době budu přínosem zejména pro koordinaci úkolů uvnitř ministerstva i v komunikaci resortu s ostatními klíčovými aktéry obranné politiky státu. Ve vztahu k blížícímu se předsednictví ČR v Radě EU to bude velmi důležité,” nastínil Müller.

Kromě pozice politického náměstka zůstávají na ministerstvu obrany neobsazena další místa náměstků. Například pro sekci vyzbrojování a akvizic a pro sekci obranné politiky a strategie. V pozici náměstka pro akvizice skončil v únoru Filip Říha kvůli kritice zakázek, u kterých úřad na počátku zahájení procesu uvedl nižší cenu, než jaká nakonec byla reálná. Řízením sekce je pověřen Lubor Koudelka. Výběrové řízení zatím nebylo oficiálně ukončeno.

Místo náměstka pro obrannou politiku a strategie zastával donedávna Jakub Landovský. Ten se však stal českým velvyslancem u NATO. Řízením sekce byl do konce června pověřen Radomír Jahoda a od července sekci řídí ředitel odboru obranné politiky Martin Riegl. o pozici se ve výběrovém řízení ucházejí čtyři kandidáti.

inc natoaktual.cz

Barista i záchranář u kanónu

Říjen 2019

Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

Dny NATO v Ostravě

Září 2019

Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

Továrna na instruktory

Červenec 2019

Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

Mraky prachu, vedro a léčky

Červen 2019

Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.