Obdivuji vaši práci, volal Zeman vojákům v misích

16. prosince 2015  14:17
Prezident Miloš Zeman se spojil s veliteli českých jednotek v zahraničních operacích. Prostřednictvím videopřenosu a telefonu poděkoval vojákům v Afghánistánu, Mali, na Sinaji i Golanských výšinách za jejich práci a popřál jim k nadcházejícím vánočním svátkům.  
Prezident Miloš Zeman a náčelník generálního štábu Josef Bečvář při videohovoru s vojáky v zahraničních misích | foto: AČR

„Chtěl bych vám říci, že obdivuji vaši práci, skláním se před ní s hlubokou úctou,“ řekl prezident prostřednictvím videospojení českým vojákům v Afghánistánu.

Jim i dalším příslušníkům české armády nasazeným v Mali, na Sinaji a na Golanských výšinách poděkoval za práci, kterou vykonávají v boji s mezinárodním terorismem, a popřál jim krásné vánoční svátky a šťastný nový rok 2016.

Společně s náčelníkem generálního štábu Josefem Bečvářem během schůzky probrali aktuální otázky týkající se další činnosti české armády. „Pan prezident se také podrobně zajímal o aktuální bezpečnostní situaci v místech, kde čeští vojáci v zahraničních misích působí a o plnění jejich operačních úkolů,“ konstatoval Bečvář.

Ten Zemana informoval rovněž i působení vojáků v areálu muničních skladů ve Vrběticích. Armáda předpokládá, že po dohodě s policií by mohla koncem ledna nasazení ukončit s tím, že by další ostraha byla zajištěna jinak. Vláda by o tom měla rozhodnout v pondělí.

Areál dosud střeží na dvě stovky vojáků. Za uplynulý rok se na ochraně vnějšího perimetru vystřídaly téměř všechny útvary české armády. Vojáci při střežení využívají průzkumné a pozorovací systémy vozidel Iveco a Pandur, mobilní hlídky mají k dispozici vozidla UAZ a Land Rover. Nasazena je také moderní monitorovací technika Vojenské policie.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.