Poslední voják odchází do civilu

7. prosince 2004  19:41
Poslední voják odchází do civilu, povinná vojna v Česku končí po 136 letech... Armádní duchovní chtějí přispět k míru, duchovní služba armády byla přijata do komunity Kříž z hřebů... Veteráni najdou azyl v Karlových Varech, stát otevře první domov pro válečné veterány... Takový je souhrn zpráv ze 7. prosince.  

Poslední voják odchází do civilu
Povinné vojně v pondělí na Pražském hradě symbolicky odzvonilo. A sešla se tam zajímavá "směska" lidí: poslední vojáci v základní službě, jejich rodiče, veteráni druhé světové války a téměř kompletní generalita v čele s ministrem obrany Karlem Kühnlem. Více zde.

---

Armádní duchovní chtějí přispět k míru
Duchovní služba české armády byla přijata jako první vojenská duchovní služba na světě do komunity Kříž z hřebů. Posláním tohoto mezinárodního křesťanského společenství působícího při anglikánské katedrále v Coventry je přispívat k míru a usmíření. Více zde.

---

Veteráni najdou azyl v Karlových Varech
V Karlových Varech vyrůstá domov pro válečné veterány. Ministerstvo obrany počítá s jeho otevřením v květnu. "Je to první zařízení zřizované podle zákona o válečných veteránech z roku 2002. Zájemci o ubytování se už hlásí," sdělil Vladimír Buřič z ministerstva obrany. Více zde.

natoaktual.cz

Barista i záchranář u kanónu

Říjen 2019

Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

Dny NATO v Ostravě

Září 2019

Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

Továrna na instruktory

Červenec 2019

Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

Mraky prachu, vedro a léčky

Červen 2019

Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.