„Konference není určena pouze pro městské a obecní policie, ale setkávají se na ní a zkušenosti z oblasti bezpečnosti si vzájemně vyměňují i reprezentanti státní správy a samospráv, partnerských organizací, integrovaného záchranného systému a v neposlední řadě i akademické sféry,“ uvedl Daniel Bednařík z FT Technologies, která konferenci pořádá.
Pro účastníky ze tří zemí je v prostorách olomoucké právnické fakulty připraveno dvacet odborných přednášek a diskuzí. Odborníci z České republiky, Slovenska a Polska budou debatovat o bezpečném prostoru a měkkých cílech, legislativě, prevenci a edukaci a v neposlední řadě o trendech v moderních technologiích.
Podle děkanky právnické fakulty Zdenky Papouškové je konference důkazem, že vysoké školy patří mezi instituce, které by měly působit ve veřejném prostoru a „vytvářet ideální podmínky pro odbornou diskuzi aktuálních problémů“.
Zkrátka nepřijdou ani studenti fakulty, pro které organizátoři připravují v programu samostatný doprovodný panel – besedu s expertem o takzvaném přestupkovém zákonu.
Akci se rozhodl podpořit i Olomoucký kraj a magistrát města, jejichž představitelé nad ní převzali záštitu, a také zástupci profesních sdružení českých, slovenských a polských městských policií.
Významně se na konferenci podílí také Policejní prezidium České republiky, které na ni vysílá hned několik svých expertů. Právě strategický význam a potřeba spolupráce strážníků s policisty byly již jedním z hlavních závěrů uplynulého ročníku. Dá se tak předpokládat, že to bude také jedno z témat vystoupení policejního prezidenta Tomáše Tuhého.