natoaktual.cz

S Meoptou je snajpr každý. Přerovská firma se ale podílí i na satelitech

27. listopadu 2020  18:25
Profesionální optiku vyrábí už od roku 1933. Výrobky přerovské společnosti najdeme nejen v armádní technice, ale také v letadlech, mobilech i kinech. Firma spolupracuje také s Evropskou vesmírnou agenturou při výrobě satelitů. Závěrečný díl pilotního seriálu na podporu domácího obranného průmyslu.  

Výrobky přerovské Meopty najdeme v armádní technice, na zbraních, ale i všude kolem nás | foto: Ministerstvo obrany

Meopta je nadnárodní česko-americká společnost působící v oblasti výzkumu a vývoje, v konstrukční činnosti a ve výrobě optických i mechanických součástí a jejich montáži. „Lepší pohled na svět,“ to je mottem společnosti.

I výrobky z Meopty mají svůj díl na medailích biatlonové reprezentace.

Za dlouhou dobu své existence se firma stala specialistou na optické produkty nejvyšší kvality pro průmyslové, vojenské a spotřební trhy.

Další díly seriálu #VimeCoMame

Společnost má dnes globální dosah a dodává do desítek zemí po celém světě. Působí proto ve dvou technologicky pokročilých centrech – v České republice a zároveň ve Spojených státech amerických.

Společnost se v minulosti proslavila hlavně výrobou optické, fotografické a filmové techniky pro profesionální i amatérské užití - dalekohledy, fotoaparáty, zvětšovací přístroje, filmové kamery, filmové projektory, diaprojektory, snímací i projekční objektivy.

Dnes vyrábí komponenty pro přesné zdravotní a vědecké přístroje, digitální filmové projekce, průzkum vesmíru, ale také spotřební sportovní optiku a pro vojenské zbraňové systémy.

inc natoaktual.cz
zpět na článek