natoaktual.cz

Nový vzhled natoaktual.cz (září 2020)

Právě pro vás vylepšujeme web. Některé jeho části proto
nemusí být dočasně plně funkční. Děkujeme za pochopení.

 • natoaktual.cz
 • Zpravodajství
 • Informační centrum o NATO
 • nato.idnes.cz

 • Experti se zaměří na ochranu informací a kyberútoky

  11. dubna 2013  2:09
  Součástí veletrhu IDET v Brně bude od 22. do 24. května také bohatý odborný doprovodný program. Odborníci budou během konference CATE diskutovat o aktuálních bezpečnostních otázkách. Klíčovým tématem bude letos bezpečnost a ochrana informací.  
  Ilustrační snímek | foto: NATO Photos

  Doprovodnou prestižní akci pořádá Univerzita obrany v Brně. Jde o soubor šesti dílčích konferencí, jichž se naposledy zúčastnilo téměř tisíc specialistů z Evropy i zámoří.

  SPECIÁL: Veletrh IDET v Brně

  Aktuální informace, zprávy, reportáže a fotografie.

  Zásadním tématem má být letos otázka zabezpečení informací. Hostem konference na toto téma bude například špičkový expert z Oxfordské univerzity Jason R. C. Nurse. Mezi témata bude patřit bezpečnostní politika, vývoj a aplikace bezpečnostních standardů, řešení rizik nebo bezpečnost mobilních zařízení.

  Cílem konference "Logistika a ekologie v ozbrojených silách" zase bude prezentace výsledků vědeckého výzkumu a vývoje v oblasti logistiky a ekologie ve vojenských podmínkách. Na nové trendy v přípravě vojenských profesionálů, využití počítačového modelování a simulace v procesech velení a řízení a rozvoj komunikačních systémů se pak zaměří konference "Distanční vzdělávání, simulace a komunikace".

  Další odborníci se budou zabývat problematikou managementu rizika, zásahu, obnovy a bezpečnosti prostředí v regionálních, národních i nadnárodních systémech ochrany obyvatelstva, majetku a životního prostředí.

  Velká pozornost bude věnována konferenci ITTE 2013, jejímž hlavním tématem bude obrana proti kybernetickým útokům na kritickou státní infrastrukturu. Cílem akce je demonstrovat účinnou obranu proti vnějším i vnitřním kybernetickým útokům na veřejné instituce, energetické společnosti a další strategicky důležité součásti státu.

  Jednodenní setkání s paralelními odbornými workshopy pořádá Česká pobočka AFCEA s cílem upozornit na problémy, definovat základní potřeby a otevřít diskusi odborné veřejnosti.

  Tradičně vysoký počet účastníků se obecně očekává na dvanácté mezinárodní konferenci PYROMEETING organizované generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky - tentokrát na téma "Požární ochrana historických památek".

  Návštěvníci z řad dobrovolných hasičů i veřejnosti se mohou těšit také na speciální akce prezentující práci všech složek Integrovaného záchranného systému. K vidění budou zásahy při požárech nebo dopravních nehodách.

  inc natoaktual.cz

  Barista i záchranář u kanónu

  Říjen 2019

  Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

  Dny NATO v Ostravě

  Září 2019

  Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

  Továrna na instruktory

  Červenec 2019

  Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

  Mraky prachu, vedro a léčky

  Červen 2019

  Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

  Partneři portálu