Obrana nakoupí tisíce přístrojů pro noční vidění od české firmy

18. ledna 2016  16:10
Ministerstvo obrany nakoupí pro pozemní síly nákup 2 500 kusů přístrojů pro noční vidění. Dodavatelem bude česká společnost PRAMACOM-HT, která uspěla ve výběrovém řízení specializované agentury NATO.  
Pohled přes přístroj nočního vidění. Ilustrační snímek | foto: MAT Vardak

Moderními monokulárními přístroji pro noční vidění chce armáda vybavit pozemní síly. Mají nahradit dnes již zastaralé typy, jejichž opravy a udržování v provozuschopném stavu je spojeno s vysokými náklady, informovalo ministerstvo obrany.

Veřejnou zakázku zadalo ministerstvo prostřednictvím specializované alianční organizace NSPA (NATO Support and Procurement Agency), která zajišťuje nákupy logistického vybavení pro členské státy Severoatlantické aliance.

V tendru uspěla pražská společnost PRAMACOM-HT, která české armádě dodala zhruba 900 kusů stejného typu přístrojů pro noční vidění už v roce 2014.

„Česká společnost dokázala uspět v náročném mezinárodním tendru NSPA, kterého se účastnilo celkem 17 firem. Náš obranný průmysl tak opět prokázal svoji vysokou konkurenceschopnost,“ uvedl ministr obrany Martin Stropnický, který o výsledku tendru v pondělí informoval vládu.

Zakázka podle ministerstva nepřesáhne částku 199 milionů korun bez DPH. Nové noktovizory mají vojáci dostat do června příštího roku. Součástí zakázky je i dodání odpovídajícího počtu zařízení, které umožní propojit dva monokulární přístroje a vytvořit tak přístroj binokulární.

inc natoaktual.cz

Barista i záchranář u kanónu

Říjen 2019

Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

Dny NATO v Ostravě

Září 2019

Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

Továrna na instruktory

Červenec 2019

Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

Mraky prachu, vedro a léčky

Červen 2019

Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.