Armáda dostane další nákladní automobily Tatra za půl miliardy

16. srpna 2019  9:47
Ministerstvo obrany nakoupí pro armádu celkem 71 nákladních vozidel Tatra za více jak půl miliardy korun. Smlouvu s výrobcem podepsal ve čtvrtek náměstek pro vyzbrojování Filip Říha. Dodávky mají začít příští rok.  
Nové tatrovky pro armádu v Centru zabezpečení materiálem technických služeb ve Štěpánově na Olomoucku | foto: Armáda ČR

„Dodávka na základě této smlouvy zcela určitě zaručuje zvýšení přepravní kapacity potřebné pro logistickou podporu útvarů a zařízení Armády České republiky při plnění úkolů v rámci bojového výcviku, zahraničních operací a úkolů spojených s nasazením jednotek v záchranných a humanitárních operacích,“ uvedl při podpisu smlouvy Říha.

Armáda má od výrobce Tatra Trucks dostat 37 těžkých nákladních vozidel T-815 a 36 středních vozidel T-810. Dodávky mají proběhnout v letech 2020 až 2021. V období let 2022 až 2024 pak můžou vojáci podle potřeby obdržet dalších 30 nákladních vozidel T-815.

Za celkem 71 nákladních automobilů zaplatí ministerstvo obrany necelých 557 milionů korun.

Tatra patří mezi tradiční dodavatele pro českou armádu, která v současnosti používá asi 3 tisíce vozů v různých modifikacích, včetně speciálních, obrněných modelů určených pro zahraniční mise.

V květnu během obranného veletrhu IDET podepsal kopřivnický výrobce s ministerstvem obrany smlouvu na dodávky 31 těžkých nákladních terénních vozidel T-815 za půl miliardy pro přepravu kontejnerů. Nákladní vozy mají sloužit k přepravě kontejnerů a manipulaci s nimi v náročných terénních podmínkách.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.