natoaktual.cz

SPECIÁL: Útok na Ukrajinu

Zpravodajský souhrn
k ruské invazi na Ukrajinu

 • natoaktual.cz
 • Zpravodajství
 • Informační centrum o NATO
 • nato.idnes.cz

 • Dny NATO v Ostravě odstartovali záchranáři v nákupním centru

  17. září 2008  21:03
  Akční ukázka letecké záchranné služby v nákupním centru odstartovala osmý ročník Dnů NATO v Ostravě. Unikátní přehlídka vyvrcholí v sobotu na ostravském letišti.  

  Prohlédni fotky

  Stovky návštěvníků nákupního centra v Ostravě měli možnost odpoledne shlédnout ukázky vojenské, hasičské, policejní a záchranářské techniky. Hlavním magnetem byla akční ukázka  leteckých záchranářů s vrtulníkem.

  Mezi divácké atrakce patřil také speciální ventilátor, který ostravští hasiči využívají například pro zvládnutí ohně v tunelech.

  "Je to taková malá ochutnávka toho, co mohou diváci vidět v sobotním programu na letišti Leoše Janáčka," řekl hlavní organizátor akce Zbyněk Pavlačík ze sdružení Jagello 2000.

  Moravskoslezská metropole od středy hostí Dny NATO. Nejmodernější vojenské letouny současnosti, dynamické ukázky na zemi i ve vzduchu, výzbroj elitních armádních, policejních i záchranářských jednotek. To vše slibuje osmý ročník akce, letos věnované 90. výročí vzniku československého letectva.

  Ve čtvrtek Dny NATO v Ostravě pokračují celodenní projekcí dokumentů České televize a besedami v ostravské Minikinokavárně. V pátek pak organizátoři v Domě knihy Librex připravili sérii besed s vojenskými piloty z Británie, Německa, Nizozemska a Polska, kteří se účastní i sobotní show na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě.

  Právě na mošnovském letišti Dny NATO v sobotu vyvrcholí. Divákům se představí nejmodernější vojenské letouny a vrtulníky domácích a zahraničních vzdušných sil. V Ostravě návštěvníci uvidí vojenské stroje z Británie, Francie, Německa, Nizozemska, Polska, Španělska a USA.

  Celodenní program se skládá z prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, dynamických ukázek výcviku speciálních jednotek, leteckých ukázek a prezentace výzbroje, výstroje a vybavení útvarů.

  Nikde jinde přitom není možné na jediném místě zhlédnout špičkové umění a techniku nejenom vojáků, hasičů a policistů, ale také celníků, vězeňské služby, městské policie a dalších elitních útvarů. Dny NATO v Ostravě jsou nekomerční akcí a vstup je zdarma. V loňském roce přehlídku navštívilo 60 tisíc návštěvníků. - více o Dnech NATO v Ostravě najdete zde

  inc natoaktual.cz

  Barista i záchranář u kanónu

  Říjen 2019

  Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

  Dny NATO v Ostravě

  Září 2019

  Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

  Továrna na instruktory

  Červenec 2019

  Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

  Mraky prachu, vedro a léčky

  Červen 2019

  Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

  Partneři portálu

  NATO PDD iDnes.cz Newton Media