Armáda rozprodává domy, bunkry, tankodrom i dvě letiště

29. července 2009  11:16
Armáda zveřejnila seznam dalšího nepotřebného majetku, který nabízí k odprodeji. Ve výčtu nejrůznějších skladů a nepoužívaných objektů je zřejmě nejzajímavější areál letiště v Brně-Slatině. V nabídce je ale třeba také tankodrom nebo památkově chráněná pevnost.  

Armáda nabízí k prodeji celkem 47 nepotřebných nemovitostí. Na seznam zařadila objekty, o které v nedávném červnovém výběrovém řízení nebyl zájem a doplnila je o další nemovitosti připravené k prodeji.

Kompletní seznam nabízených nemovitostí lze i s fotografiemi najít na armádních internetových stránkách www.onnm.army.cz.

Mezi nejzajímavější objekty patří areál letiště v Brně-Slatině za 175 milionů korun. Bývalý vojenský areál letecké opravárenské základny tvoří budovy a pozemky o celkové výměře 78 tisíc metrů čtverečních.

V nabídce je i rozsáhlé travnaté letiště společně s okolními pozemky u Vyškova. Za 45 hektarů plochy chce armáda nejméně 108 milionů korun.

Mezi objekty, které zatím nemají nového majitele, je stále tankodrom v Těšnovicích na Kroměřížsku. Areál včetně staré pozorovací a řídicí věže přijde na necelé 3 miliony korun.

K prodeji je také bunkr Výběžek v Hevlíně na Znojemsku. Objekt těžkého opevnění postavený v roce 1936 je k mání za 1,5 milionu korun.

Podobně armáda nabízí i starou pevnost s označením IV v Bystrovanech u Olomouce. Oplocený areál leží na okraji města. Vlastní pevnost je spolu s přilehlými pozemky zapsána na seznamu nemovitých kulturních památek. Armáda areál prodává za 20 milionů korun, tedy o deset milionů levněji než v červnu. O pevnost původně měla zájem obec, která ale neměla peníze a neúspěšně ministerstvo žádala o bezúplatný převod. Chtěla ji využít jako turistickou bránu do mikroregionu.

Nově chce armáda prodat šestipodlažní budovu územní vojenské správy v Karlových Varech. Minimální nabízená cena za nárožní dům je 26 milionů korun.

Od roku 2001 už podobně armáda prodala nejrůznější objekty a areály za 2,2 miliardy korun. Obcím, městům a krajům bezúplatně převedla majetek za 23,3 miliardy a jiným státním organizacím pak nemovitosti za dalších více než 7 miliard korun.

inc natoaktual.cz

Barista i záchranář u kanónu

Říjen 2019

Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

Dny NATO v Ostravě

Září 2019

Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

Továrna na instruktory

Červenec 2019

Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

Mraky prachu, vedro a léčky

Červen 2019

Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.