Armáda cvičí v Bavorsku s cizinci

26. května 2004  9:11
Čeští, němečtí a američtí vojáci společně v Bavorsku cvičí vzájemnou pomoc při krizových situacích a živelných pohromách. Manévry začaly v pondělí v německém Weidenu a účastní se jich z české strany kromě profesionálů i vojáci v záloze.  

Pět smíšených družstev po deseti vojácích procvičuje, se kterými se mohou potýkat například při povodních nebo dalších živelních pohromách.

Jak uvedla mluvčí krajského vojenského velitelství v Plzni Ivana Buršáková, do pátého ročníku cvičení pod názvem Patrouille Euroregio Egrensis 2004 se letos poprvé zapojili američtí vojáci podpůrné skupiny v německém Würzburgu.

"Nejdřív jsme cvičili společně jen s vojáky ze Saské Kamenice, postupně se přidal Landshut, Bayreuth, Erfurt," uvedla Buršáková.

Jednotlivé týmy, které spolu soutěží v plnění úkolů, jsou smíšené. "V každém jsou Češi, Američani i Němci," konstatovala Buršáková. Komunikovat proto podle jejich slov musí anglicky.

Cvičení se z Bavorska postupně přesune do Durynska a Saska a skončí 27. května v Karlových Varech.

Manévry vyvrcholí na tamějším stadionu, kde ve čtvrtek budou připraveny pro veřejnost ukázky vojenské techniky, jako požádního tanku nebo vozidla pro radiační a chemický průzkum.

 

inc natoaktual.cz

Barista i záchranář u kanónu

Říjen 2019

Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

Dny NATO v Ostravě

Září 2019

Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

Továrna na instruktory

Červenec 2019

Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

Mraky prachu, vedro a léčky

Červen 2019

Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.