natoaktual.cz

Summit NATO 2023

Speciální příloha
k summitu ve Vilniusu

 • natoaktual.cz
 • Zpravodajství
 • Informační centrum o NATO
 • nato.idnes.cz

 • AERO podpoří Dny NATO v Ostravě, vrací důraz na vojenské letouny

  14. února 2017  16:48
  Nejvýznamnější a největší český letecký výrobce AERO Vodochody AEROSPACE se stal generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR pro nadcházející tři ročníky této akce. Fanoušci show se tak mohou těšit například na předvedení dalších vývojových fází nového letounu L-39NG.  

  Rodinka letounů z dílen AERO Vodochody | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz

  „Spojení nejvýznamnější bezpečnostní akce v České republice a největší české zbrojovky dává velký smysl,“ uvedl Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000, které je organizátorem Dnů NATO v Ostravě.

  Podle prezidenta společnosti AERO Giuseppeho Giordiho se chce společnost v České republice prezentovat v podobě, která odpovídá postavení největšího českého leteckého výrobce. „Věříme, že partnerství těchto dvou významných akcí vhodně přispěje k úspěchu našeho opětovného důrazu na vojenský program a výrobu celých letounů,“ řekl Giordo.

  Dny NATO v Ostravě patří mezi největší akce svého druhu v Evropě. Jde o ojedinělá nekomerční přehlídka, na které mohou návštěvníci vidět vedle nejmodernější armádní techniky také to nejlepší, co má k dispozici policie, hasiči, záchranná služba, celníci, vězeňská služba a další složky. V posledních letech byl vyrovnán rekord v návštěvnosti - 225 tisíc diváků. Loni kvůli špatnému počasí to bylo 130 tisíc. Vstup na akci je zdarma.

  AERO se pravidelně akce účastní. V roce 2014 výrobce na mošnovském letišti představil studii nového letounu L-39NG a o rok později měl demonstrátor letounu v Ostravě světovou veřejnou premiéru. „Fanoušci show se pak mohou těšit třeba na předvedení dalších vývojových fází našeho nového slibného letounu,“ naznačil Giordo.

  Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR plánuje společnost také spojit s pravidelným setkáním uživatelů legendárního letounu L-39 Albatros (L-39 Users‘ Group) z celého světa.

  AERO patří mezi nejstarších letecké výrobce na světě. S více než 6 000 dodanými letouny je historicky největším výrobcem cvičných proudových letounů na světě. Nyní se zaměřuje vývoj a výrobu vlastních letounů, L-159 a L-39NG.

  inc natoaktual.cz

  Barista i záchranář u kanónu

  Říjen 2019

  Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

  Dny NATO v Ostravě

  Září 2019

  Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

  Továrna na instruktory

  Červenec 2019

  Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

  Mraky prachu, vedro a léčky

  Červen 2019

  Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

  Partneři portálu

  NATO PDD iDnes.cz Newton Media