natoaktual.cz

Hackeři nahrávají falešné zprávy o NATO na zpravodajské weby

31. července 2020  20:12
 
Cvičení kybernetické bezpečnosti. Ilustrační foto. | foto: CCD COE

Hackeři nahrávají falešné zprávy o NATO na zpravodajské weby

Zpráva společnosti FireEye

Přečtěte si celou zprávu společnosti FireEye.

Desinformační kampaň přezdívaná „ghostwriter“, jejímž cílem je popuzovat proti Severoatlantické alianci, probíhá od roku 2017, uvedli výzkumníci společnosti pro kybernetickou bezpečnost FireEye.

Falešné zprávy usilující o snížení podpory veřejnosti a diskreditaci NATO v Pobaltí a Polsku jsou „v souladu s ruskými bezpečnostními zájmy“, nicméně není známo, kdo za útokem stojí.

Kam dál?
Nová studie varuje NATO před vojenskými, biologickými a kybernetickými hrozbami z Ruska (15.7. 2020)

Zdroj: BBC (Velká Británie)

---

Armáda USA už nebude označovat novináře za protivníky

Ministerstvo obrany Spojených států amerických nově ve svých výcvikových programech označuje novináře píšící o citlivých vojenských informacích za „neautorizované příjemce“. Ke změně došlo pouhý den poté, co server Politico zveřejnil informaci, že ministerstvo takové osoby označuje za „protivníky“.

Označení bylo použito během cvičení v armádním povinném internetovém výcvikovém modulu „Operační zabezpečení“, zaměřeném na „důležitost prevence neautorizovaných odhalení“.

Kam dál?
Stoltenberg o Huawei: Britská revize bezpečnosti 5G sítě je důležitá (10.6. 2020)

Zdroj: Business Insider (USA)

---

Lotyšsko vyšle do mise NATO v Iráku 34 vojáků

Návrh účasti lotyšských vojáků v misi NATO v Iráku předložilo v parlamentu lotyšské ministerstvo obrany. Od roku 2021 se kormidla výcvikové a poradní mise Aliance ujme Dánsko. Vzhledem k úspěšné spolupráci s Lotyšskem v rámci operace Inherent Resolve nabídlo Dánsko Lotyšům účast po boku svého kontingentu od listopadu letošního roku.

Lotyšské síly plánují zahájit účast v misi s jednotkou o velikosti 34 vojáků, s možností navýšení na 40 osob v případě potřeby. Předpokládaným cílem kontingentu by bylo zajištění ochrany sil se zaměřením na ochranu základny a bezpečný pohyb poradců mise v daném prostoru.

Kam dál?
Turecko přesouvá boje s Kurdy hluboko do Iráku (24.7. 2020)

Zdroj: LSM (Lotyšsko)

---

USA: Návrh dodatku zákona omezujícího vojenskou reklamu byl zamítnut

Sněmovna reprezentantů Spojených států amerických hlasováním v poměru 292:126 zamítla návrh dodatku demokratické kongresmanky Alexandrie Ocasio-Cortez, kterým by byla omezena reklama na nábor do ozbrojených sil USA.

Armáda může pokračovat ve vysílání náborových reklam na platformě Twitch, která slouží pro přenos populárních online her. „Válka není hra,“ zdůraznila však kongresmanka s varováním před spojováním střílecích her se službou v armádě a dodala, že mariňáci se již z platformy stáhli.

Kam dál?
Americká armáda používá videohry k náboru náctiletých (16.7. 2020)

Zdroj: Fox News (USA)

---

USA nasadí do Polska nejméně 1 000 vojáků, uvedl Blaszczak

Spojené státy americké vyšlou do Polska minimálně 1 000 vojáků a dohlédnou na síly na východním křídle Severoatlantické aliance, prohlásil polský ministr obrany Mariusz Blaszczak.

„V Polsku budeme mít americké velitelství. Toto velitelství bude řídit jednotky nasazené na východním křídle NATO,“ řekl ministr. „Bude se jednat o nejdůležitější centrum pozemních sil v našem regionu,“ dodal Blaszczak s tím, že mezi Varšavou a Washingtonem byla uzavřena dohoda o vojenské spolupráci.

Kam dál?
USA přesunou vojáky z Německa, aby posílili NATO proti Rusku, uvedl Esper (30.7. 2020)

Zdroj: Al-Džazíra (Katar)

voj; natoaktual.cz
zpět na článek