Boj proti terorismu je naše poslání, řekl diplomatům Zeman

11. března 2013  15:23
Hlavním nepřítelem civilizace je mezinárodní terorismus, řekl na setkání se zahraničními velvyslanci prezident Miloš Zeman. Na schůzku s ním dorazilo na Pražský hrad zhruba 150 diplomatů.  
Prezident Miloš Zeman | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz

Miloš Zeman zahájil své úřadování setkáním se zahraničními diplomaty. Zeman s nimi hovořil o zahraniční politice, mezinárodním obchodě, ale také o terorismu. V projevu k diplomatům označil právě terorismus za hlavního nepřítele civilizace a boj proti němu pak za společný úkol.

"Nezáleží na tom, zda je založen na náboženské nebo politické ideologii. Je to zkrátka terorismus, který zabíjí nevinné civilisty," prohlásil Zeman. Sam podle svých slov věří, že v boji proti terorismu jde "o naše skutečné poslání".

Zeman už během prezidentské kampaně několikrát o terorismu hovořil. Dlouhodobě zastává názor, že je výhodnější bojovat proti teroristům tisíce kilometrů od našich hranic, než na domácí půdě.

V Afghánistánu vyhrál Zeman, vojákům slíbil návštěvu

V této souvislosti už taky přislíbil, že se jako první prezident novodobé historie vypraví za českými vojáky do mise v Afghánistánu. Ti Zemanovi také dávali své hlasy během prezidentské volby.

Kromě boje proti teroru Zeman diplomatům na Hradě slíbil, že chce podporovat zahraniční obchod. Na jedné straně přilákat zahraniční investory do České republiky a na straně druhé brát s sebou při svých cestách do ciziny vždy početnou skupinu českých podnikatelů. "Mohu vás ujistit, že to budou jen podnikatelé úspěšní, nikoli podnikatelé blízko bankrotu," řekl.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.