natoaktual.cz

Summit NATO 2023

Speciální příloha
k summitu ve Vilniusu

 • natoaktual.cz
 • Zpravodajství
 • Informační centrum o NATO
 • nato.idnes.cz

 • České špičky řeší, jak válka na Ukrajině ovlivní bezpečnost Evropy a Česka

  10. března 2022  8:50
  Válka na Ukrajině a zajištění obrany Česka jsou hlavními tématy prestižní národní konference Naše bezpečnost není samozřejmost v Míčovně Pražského hradu za účasti premiéra, ministrů, armádních velitelů, diplomatů a bezpečnostních expertů.  

  Národní konference Naše bezpečnost není samozřejmost v Míčovně Pražského hradu | foto: Lubomír Světnička, natoaktual.cz

  Za účasti premiéra Petra Fialy, ministrů vnitra Víta Rakušana a zahraničí Jana Lipavského nebo náčelníka Generálního štábu Aleše Opaty se uskuteční 9. ročník národní bezpečnostní konference.

  Konference se letos zaměří na probíhající válečný konflikt na Ukrajině, novou strategickou koncepci NATO a na význam transatlantické spolupráce v oblasti nových technologií. Tradiční politický panel konference se bude věnovat 100 dnům nové české vlády.

  V odpoledním bloku vystoupí lídři všech politických stran zastoupených v Parlamentu ČR. Na konferenci zazní také zdravice prezidenta republiky Miloše Zemana. 

  “Naše bezpečnost není samozřejmost“ je prestižní českou národní konferencí, na níž se od roku 2014 pravidelně setkávají špičky politické reprezentace, diplomaté, armádní velitelé a přední bezpečnostní experti, aby nejen zhodnotili uplynulé období, ale zejména aby předestřeli plány na další postup při zajišťování obrany a bezpečnosti České republiky.

  K vystoupení jsou tradičně zváni vedle předních expertů jak představitelé vlády České republiky, tak předsedové politických stran zastoupených v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR a rovněž významní zahraniční hosté.

  Jedním z cílů akce je podpořit debatu mezi nejvyššími politickými představiteli, odborníky a příslušníky ozbrojených a bezpečnostních sborů o bezpečnostní situaci. Tento jedinečný formát interakce a věcné diskuze mezi politickou reprezentací a odbornou veřejností si získal úspěch a pozitivní reakce v následujících letech.

  inc natoaktual.cz

  Barista i záchranář u kanónu

  Říjen 2019

  Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

  Dny NATO v Ostravě

  Září 2019

  Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

  Továrna na instruktory

  Červenec 2019

  Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

  Mraky prachu, vedro a léčky

  Červen 2019

  Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

  Partneři portálu

  NATO PDD iDnes.cz Newton Media