natoaktual.cz

Zažijte výcvik armádního pilota vrtulníku v unikátní soutěži ke Dnům NATO

5. září 2022  15:30
Chcete poznat, jak náročným výcvikem procházejí čeští armádní letci? Zapojte se do unikátní soutěže k nadcházejícím Dnům NATO v Ostravě & Dnům Vzdušných sil AČR. Vyhrát můžete výcvikový let vrtulníkem Mi-17 a další atraktivní ceny, které zaručeně jen tak nekoupíte.  

Vrtulník Mi-17 z Centra leteckého výcviku Pardubicích | foto: LOM Praha

Unikátní soutěž připravil natoaktual.cz spolu s iDNES. Startuje v pondělí 5. září a potrvá do neděle 11. září.

Pokud jste členy iDNES Premium, můžete se účastnit soutěže a pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít štěstí, vyhrát můžete skutečný zážitek.

Na vítěze čekají atraktivní ceny od společnosti LOM PRAHA, která zajišťuje výcvik armádních pilotů.

  • Výcvikový let vrtulníkem Mi-17, se kterým cvičí čeští armádní letci
  • Návštěva taktického simulačního centra (režimové pracoviště)
  • Návštěva střediska pozemního a syntetického výcviku pro piloty a letové posádky vzdušných sil AČR na vrtulníkových trenažérech
  • Účast na letové akci (provozní stojánka a následně hangár oprav letecké techniky)

SOUTĚŽ: Zažijte výcvik armádního pilota vrtulníku

Vrtulník Mi-171Š českých vzdušných sil na cvičení Trident Juncture ve Španělsku

Vítězové obdrží speciální certifikáty, které mohou uplatnit do konce roku 2022 v Centru leteckého výcviku v Pardubicích a jehož provozovatelem je státní podnik LOM PRAHA.

Ten je jedním z nejstarších podniků leteckého průmyslu v českých zemích s tradicí od roku 1915. Zabývá se modernizací a opravami vrtulníkové techniky. Pro českou armádu zajišťuje například modernizaci a opravy její letecké techniky, na starosti má ovšem také letecký výcvik vojáků české armády i ze zahraničí.

Od letošního února začala společnost nově budovat na letecké základně u Náměště nad Oslavou nový vrtulníkový závod, pojmenovaný jako H1, kde bude zajišťovat údržbu a opravy nových amerických vrtulníků Venom a Viper, kterými bude česká armáda přezbrojena.

Nové vrtulníky nahradí zastarávající bitevní stroje Mi-24/35, jež začaly sloužit v československé armádě již v roce 1978. Nadcházející Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR na mošnovském letišti tak budou jednou z posledních možností je vidět v atraktivní letové ukázce i na zemi.

Letošní 22. ročník Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil Armády České republiky se uskuteční 17. a 18. září na mošnovském Letišti Leoše Janáčka. Vstup na akci je zdarma. Pořadatelé oznámili rekordní účast letecké i pozemní techniky z 22 zemí.

inc natoaktual.cz
zpět na článek