natoaktual.cz

Dezinformace či změna klimatu. Studentští diplomaté o summit nepřijdou

6. října 2020  18:17
Jeden z největších vzdělávacích projektů střední Evropy bude letos řešit problematiku šíření dezinformací, Evropský obranný fond či změnu klimatu. Pražský studentský summit organizuje tým více než 60 dobrovolníků Asociace pro mezinárodní otázky, která na summit zve všechny studenty středních a vysokých škol navzdory nestabilní situaci ohledně epidemie nemoci covid-19.  
Model NATO během studentského summitu | foto: Pražský studentský summit

Cílem projektu Pražského studentského summitu je nalézt nové talenty mezi studenty zajímající se o mezinárodní dění, a rozvinout tak zájem o mezinárodní instituce a organizace.

Studenti mají obvykle příležitost setkat se s více než stovkou hostů z oblasti diplomacie, mezinárodní a politické agendy.

Informace a přihlášky do Pražského studentského summitu

Účastníci z řad studentů z celé České republiky si mohou vybrat model, ve kterém budou chtít zasednout. Jedná se o model OSN pro více člennou delegaci studentů středních škol, model NATO pro středoškoláky uskutečněný v angličtině a model EU určený pro vysokoškolské studenty.

Kromě samotného summitu plánovaného na rok 2021 je součástí programu pět přípravných setkání probíhajících jednou měsíčně.

Online zasedání?

Nejistá situace ohledně vývoje pandemie komplikuje realizace vzdělávacích aktivit po celém světě. Pražský studentský summit je podle organizátorů připraven i na variantu, kdyby nebylo možné se scházet fyzicky.

„I navzdory nepříznivé epidemiologické situaci se studenti nemusí bát, že by akce byla zrušena. Za nepříznivých podmínek proběhnou workshopy i zasedání online,“ ujišťuje Martin Bican z Asociace pro mezinárodní otázky.

Přihlásit se na model NATO a EU je stále možné do 11. října 2020. Samotné workshopy se poté konají vždy v sobotu v Praze. V březnu se účastníci zapojí do závěrečné konference, jež slavnostně ukončí celý Pražský studentský summit.

šar; natoaktual.cz
zpět na článek