natoaktual.cz

Summit NATO 2023

Speciální příloha
k summitu ve Vilniusu

 • natoaktual.cz
 • Zpravodajství
 • Informační centrum o NATO
 • nato.idnes.cz

 • Vojenská nemocnice otevřela ve stanu odběrové místo pro testování

  13. března 2020  14:23
  Ústřední vojenská nemocnice v pražských Střešovicích v pátek před polednem otevřela odběrové místo takzvaného „prvního kontaktu“ pro testování lidí na nový koronavirus. Z bezpečnostních důvodů je umístěno venku ve stanu v areálu nemocnice.  

  Odběrové místo Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích | foto: AČR

  Otevření odběrového místa je podle mluvčí nemocnice Jitky Zenkeové opatřením v boji proti epidemii COVID-19 na základě rozhodnutí vlády, které zařadilo Ústřední vojenskou nemocnici mezi odběrová centra v Praze.

  „Je situováno ve stanu v areálu nemocnice, aby bylo separované od běžných pracovišť a minimalizoval se tak případný přenos nákazy,“ konstatovala.

  Vojenská nemocnice tak má už dvě odběrová místa. Jedno „prvního kontaktu“ venku a druhé přímo v nemocnici. To funguje na klinice infekčních nemocí 1. Lékařské fakulty a Ústřední vojenské nemocnice, která zároveň zajišťuje další péči o infekční pacienty. „Na obou odběrových místech jsou všichni pracovníci vybaveni příslušnými ochrannými prostředky,“ dodala Zenkeová.

  Nemocnice zároveň z bezpečnostních důvodů doporučuje, aby lidé přicházeli k odběrům do až po předchozí konzultaci a na doporučení hygienika. „Všechna opatření provádíme s maximálním úsilím zajistit bezpečnost jak pacientů, tak personálu,“ uvedla mluvčí s tím, že však nelze stoprocentně zabránit tomu, aby se lidé „s podezřením“ nepotkali se zdravými.

  Armáda v neděli také vypraví letecký speciál, který z Číny přiveze speciální testy na koronavirus. Určí výsledek za 29 minut a budou k dispozici ke kontrolám na státních hranicích..

  inc natoaktual.cz

  Barista i záchranář u kanónu

  Říjen 2019

  Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

  Dny NATO v Ostravě

  Září 2019

  Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

  Továrna na instruktory

  Červenec 2019

  Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

  Mraky prachu, vedro a léčky

  Červen 2019

  Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

  Partneři portálu

  NATO PDD iDnes.cz Newton Media