natoaktual.cz

Konvoj francouzské armády projede Českem, zastaví provoz na Radotínském mostě

31. října 2022  13:02
Přes Česko v pondělí a v úterý projede konvoj francouzské armády. Proud zhruba dvaceti vozidel s vojenskou technikou zamíří z hraničního přechodu Rozvadov do Rančířova na Jihlavsku. Odsud budou vojáci v úterý večer pokračovat k hraničnímu přechodu u Břeclavi.  

Konvoj francouzské armády na cestě na východní křídlo NATO do Rumunska. | foto: @armeedeterre

Konvoj francouzské armády se bude z hraničního přechodu Rozvadov přesouvat v pondělí od 18:30 hod.

Trasa konvoje povede z přechodu Waidhaus/Rozvadov po dálnici D5 přes D0 a D1 na pražský městský okruh, dále pak

po Jižní spojce na D11 a silnici první třídy I/38 do Rančířova na Jihlavsku. Tam bude mít přestávku na odpočinek. V úterý večer pak kolona zamíří po I/38, přes D1 a D2 na hraniční přechod Břeclav/Brodské.

„Zásadní omezení provozu bude u mostních objektů D0 - Radotínský most, kde bude provoz zastaven v obou směrech na cca 1 hodinu,“ uvedla Vojenská policie.

Na 11 km dálnice D2 pak bude zastaven provoz ve směru přesunu také zhruba na hodinu v předpokládané době od 22:00 do 23:00.

Vzhledem k rozměrům a hmotnosti přepravované techniky bude průjezd přesunů koordinován Vojenskou policií v součinnosti s Policií ČR, Armádou ČR a Ředitelstvím silnic a dálnic tak, aby přesuny co nejméně omezily běžný silniční provoz a byla zajištěna bezpečnost a plynulost silničního provozu na pozemních komunikacích.

Konvoje pojedou podle českých dopravních předpisů a rychlost bude upravena podle stavu komunikace. Vojenská policie nabádá řidiče, aby se do kolony nepokoušeli mezi vojenská vozidel zařazovat a nepředjížděli ji, pokud k tomu nebude dostatečně dlouhý úsek pro bezpečné předjetí celého konvoje.

Vojáci spojeneckých zemí projíždějí Českem i několikrát ročně, obvykle při cestě na zahraniční cvičení armád NATO. Letos v dubnu projížděl přes Česko konvoj nizozemské armády. I tehdy se vojáci přesouvali z Německa směrem na Břeclav. Velký vojenský konvoj americké techniky projížděl Českem v polovině února.

inc natoaktual.cz
zpět na článek