natoaktual.cz

SPECIÁL: Veletrh obranných technologií IDET 2019

28. května 2019  7:46,  aktualizováno  31.5 22:12
Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně patří mezi přední světové přehlídky obranných technologií. Letos se brány brněnského výstaviště otevřely od 29. do 31. května.  
Veletrh obranných technologií IDET v Brně. Obrněnec Pandur | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz
galerie Veletrh obranných technologií IDET v Brně. Vozidlo Gepard Veletrh obranných technologií IDET v Brně Veletrh obranných technologií IDET v Brně Veletrh obranných technologií IDET v Brně Veletrh obranných technologií IDET v Brně Veletrh obranných technologií IDET v Brně. Vozidlo Perun přeloučského výrobce... Veletrh obranných technologií IDET v Brně. Obrněnec Ascod se uchází o zakázku... Veletrh obranných technologií IDET v Brně Veletrh obranných technologií IDET v Brně

Veletrh IDET platí řadu let za jednu z největších akcí svého druhu na evropském kontinentě. Pravidelně se na něm představují vystavovatelé ze tří desítek zemí. Poslední roky kromě výrobců bezpečnostních a obranných systémů také technika a výstroj pro další složky integrovaného záchranného systému včetně policie a hasičů.

Letošní ročník bezpečnostních veletrhů představil exponáty celkem 534 firem z 35 zemí a dokumentoval rostoucí sílu českého obranného průmyslu.

Fotografie

Veletrh obranných technologií IDET v Brně. Vozidlo Perun přeloučského výrobce SVOS
Veletrh obranných technologií IDET v Brně
Pásový obrněnec Puma na veletrhu obranných technologií IDET v Brně
Premiér Andrej Babiš a ministr obrany Lubomír Metnar na veletrhu obranných technologií IDET v Brně

Podle prezidenta Asociace obranného průmyslu Jiřího Hynka jde o důkaz, že český obranný a bezpečnostní průmysl opět poskočil technologicky dopředu. „Ve světě se nemáme za co stydět, což je vidět už z toho, že 90 procent produkce vyvážíme a na zahraničních trzích porážíme i renomované světové výrobce,“ konstatoval.

V prvních třech dnech branami výstaviště prošlo 26 tisíc návštěvníků, sobotní akce Den bezpečnosti – Záchranáři dětem určená pro širokou veřejnost přilákalo na brněnské výstaviště přes 10 tisíc diváků.

Souhrn článků z veletrhu

Veletrh IDET se koná pravidelně každý lichý rok, „alternuje“ tak s největší evropskou oborovou výstavou EUROSATORY v Paříži a dlouhodobě si udržuje pozici největší přehlídky obranných a bezpečnostních technologií v prostoru nových členských států NATO.

Tradičně největším vystavovatelem je ministerstvo obrany a česká armáda. Veletrh navštíví zahraniční armádní delegace a delegace zahraničních ministerstev obrany pro vyzbrojování z 20 zemí světa.

Speciálním partnerem veletrhu letos bylo Švédsko. „Švédsko a Česká republika mají skvělé vztahy a v obranném sektoru úzce spolupracují třicet let,“ uvedl švédský ministr obrany Peter Hultqvist.

Souběžně s veletrhem IDET se koná Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS, Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET.

inc natoaktual.cz
zpět na článek