natoaktual.cz

Obrana zveřejnila mapy válečných hrobů na území Česka

18. ledna 2019  16:02
Odbor péče o válečné veterány na ministerstvu obrany zveřejnil mapy válečných hrobů v jednotlivých krajích České republiky. Elektronické mapové podklady lze využívat prostřednictvím chytrých mobilních telefonů v rámci aplikace My Google Map.  

Mapa válečných hrobů v Moravskoslezském kraji | foto: natoaktual.cz

Tisíce lokalit a jednom místě. Mapy s válečnými hroby lze podle ministerstva obrany nyní zobrazovat i na chytrém telefonu. Odbor péče o válečné veterány proto pro každý kraj vytvořil samostatný mapový podklad. Podmínkou pro zobrazení a prohlížení údajů o válečných hrobech je datové připojení.

„Nejlepší variantou je pak používání aplikace Moje mapy Google, která je součástí výbavy chytrého mobilního telefony se systémem Android,“ uvedla tisková služba ministerstva.

Součástí podkladů, které lze na mobilních zařízeních používat, jsou i webové odkazy na kartu daného válečného hrobu. Po rozkliknutí konkrétního hrobu se uživateli aplikace zobrazí veškeré dostupné informace včetně GPS souřadnic. Nechybí ani fotografie či kontakt na úředníka, který má lokalitu na starosti.

Válečným hrobem jsou podle zákona také pietní místa spojená s válkou a úmrtím vojáků i civilních obětí. V mapách jsou tedy zaznačeny také památníky, pamětní desky či pomníky.

inc natoaktual.cz
zpět na článek