natoaktual.cz

OBRAZEM: To nejlepší ze Dnů NATO v Ostravě

22. září 2018  11:10
Na 220 tisíc diváků si našlo cestu na zářijové Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil AČR na mošnovském letišti. To nejlepší z víkendové show i příprav a nácviků přinášíme v rozsáhlé fotogalerii.  
Letoun F-16 dánských vzdušných sil na Dnech NATO v Ostravě | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz
galerie Polská skupina „Červeno-bíle jiskry“ na Dnech NATO v Ostravě Americký letoun F-16 na Dnech NATO v Ostravě Dny NATO v Ostravě Zásah českých, slovenských a německých celníků na Dnech NATO v Ostravě Dny NATO v Ostravě Dny NATO v Ostravě Společný zásah českých, slovenských a německých celníků na Dnech NATO v Ostravě Dny NATO v Ostravě Severský průlet strojů Lansen, Viggen a Draken (Švédsko) na Dnech NATO v Ostravě

Šestnáctihodinový víkendový program nabídl přes 40 dynamických ukázek ve vzduchu i na zemi. Návštěvníci měli příležitost zhlédnout nejen přibližně 100 kusů letecké techniky, ale také více než 500 kusů pozemní techniky včetně té, která celou show zajišťovala.

Fotografie

Polská skupina „Červeno-bíle jiskry“ na strojích TS-11 v doprovodu stíhaček F-16 polských vzdušných sil na Dnech NATO v Ostravě
Dny NATO v Ostravě
Výsadkáři 102. průzkumného praporu na Dnech NATO v Ostravě
Letoun F/A-18 Hornet finského letectva na Dnech NATO v Ostravě

Jen Armáda České republiky, na které spočívá hlavní zátěž zabezpečení akce, využívala na 330 vozidel všech typů.

Během letošních Dnů NATO předvedlo své schopnosti a techniku v dynamických i statických ukázkách 20 účastnických zemí.

„Za každou dynamickou i statickou ukázkou je schováno veliké úsilí jejích protagonistů, od velení jednotlivých složek až po poslední článek řetězu, který musí být ve správnou dobu na správném místě,“ řekl Zbyněk Pavlačík z Jagello 2000, hlavní organizátor akce.

Jak dodal letošní ročník akce sice skončil, ale příprava na další ročníky je již v plném proudu.

inc natoaktual.cz
zpět na článek