natoaktual.cz

Obrana prodává další válečné bunkry i zajímavé pozemky

24. srpna 2021  20:18
Ministerstvo obrany vyhlásilo další výběrové řízení na prodej nepotřebných nemovitostí. Nově nabízí 32 objektů a pozemků, většinou žádaných bunkrů z někdejšího pohraničního opevnění. V nabídce je ale tentokrát i jeden objekt těžkého opevnění na Náchodsku.  

Bunkr lehkého opevnění u obce Očihov nedaleko Podbořan | foto: Ministerstvo obrany

„Ministerstvo obrany nabízí celkem 52 nemovitostí, přičemž ve 32 případech se jedná o zcela nové nabídky,“ uvedl Jiří Caletka z tiskové služby ministerstva.

Hned 22 nově nabízených objektů patří do někdejšího pohraničního opevnění, které je podle ministerstva velmi žádané.

Obrana chce z prodeje nepotřebných nemovitostí utržit minimálně 32 milionů korun. Kompletní nabídku lze najít na stránkách Odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem a www.centralniadresa.cz nebo na stránkách Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Mezi nejzajímavější patří pozemky o výměře 0,3 a 0,35 ha v Praze-Michli a pozemek s rozlohou cca 0,5 ha severně od Žatce na okraji strategické průmyslové zóny Triangle. Podobně lukrativní pozemek s výměrou cca 1 600 m2 nabízí obrana v katastru Třebotovic za okrajovou

částí na východě Českých Budějovic. K prodeji je určen také pozemek s objektem v části obce Ploužnice pod Ralskem zvané „Hvězdov“ nedaleko místních rybníků a ploch s novými rodinnými domy a rekreačními objekty.

Nově je nabízen soubor šesti pozemků asi kilometr severovýchodně od Jičína u obory zvané Libosad. Poprvé v nabídce jsou také 3 ze 4 pozemků nedaleko Rožmitálu pod Třemšínem nebo dva pozemky v katastru Řečkovic v Brně o rozloze 1 800 m2 . Zajímavý je i nový pozemek u dálnice D 46, který má výměru 0,6 ha a sousedí s vyškovským letištěm.

Tradičně obrana nabízí k prodeji také stále více poptávané objekty bývalého pohraničního opevnění. Na Moravě nabídka zahrnuje devět bunkrů s vlastními pozemky v lokalitě Sedlec u Mikulova a dvě pevnosti v lokalitě Pohořelice. V Čechách jsou nabízeny tři pevnosti u obce Očihov nedaleko Podbořan v okrese Louny.

Ve Slezsku je nabízeno nově sedm bunkrů v lokalitách Košetice, Opava-Kateřinky, Opava-Komárov a Velké Hoštice a tři opakovaně inzerovaná opevnění u Horních Životic. „Tato opevnění stojí na cizích pozemcích, jejichž vlastníci neprojevili o převod zájem,“ konstatoval Caletka. Kromě malých bunkrů - takzvaných řopíků, je tentokráte v nabídce i jeden objekt těžkého opevnění na Náchodsku.

Další nabídku nemovitostí chce obrana zveřejnit koncem září.

inc natoaktual.cz
zpět na článek