natoaktual.cz

12 vojáků národní gardy, kteří měli hlídat Bidenovu inauguraci, bylo napojeno na pravicové extremisty

20. ledna 2021  17:25
Americké ozbrojené síly stáhly dvanáct vojáků národní gardy z ostrahy inauguračního ceremoniálu nastupujícího prezidenta Joea Bidena.  

Po útoku příznivců Donalda Trumpa střeží budovu Kapitolu ve Washingtonu a její okolí příslušníci Národní gardy. Mají poskytnout podporu federálním a místním úřadům pro zajištění bezpečnosti až do slavnostní inaugurace nově zvoleného prezidenta Joea Bidena, připravované na 20. ledna. | foto: U.S. Air National Guard, Matt Hecht

Důvodem byly jejich vazby na krajně pravicové skupiny. Podezřelí členové gardy byli podle mluvčího Pentagonu Jonathana Hoffmana posláni domů „z velké opatrnosti“.

Americké hlavní město Washington D.C. se v souvislosti s Bidenovou inaugurací připravuje na možnou vlnu násilí ze strany podporovatelů odcházejícího prezidenta Donalda Trumpa. Město proto výrazně navýšilo bezpečnostní opatření. V ulicích vyrostly betonové barikády s ostnatým drátem a v ulicích má hlídkovat na 25 000 příslušníků národní gardy. Většina z nich má za úkol chránit bezpečnostní zónu kolem Bílého domu a Kapitolu, kde dojde ke složení Bidenovy přísahy.

Zdroj: Deutsche Welle (Německo)

luk; natoaktual.cz
zpět na článek