natoaktual.cz

Covid-19: 3 000 německých vojáků pomáhají zvládnout pandemii

2. listopadu 2020  17:09
Německá armáda na svých webových stránkách poskytuje jednoduchý formulář, jehož vyplnění umožní civilním úřadům požádat o pomoc se zvládáním pandemie covid-19 bundeswehr.  

Německý parlament. | foto: Wikimedia / Cezary Piwowarski

Německá armáda na svých webových stránkách poskytuje jednoduchý formulář, jehož vyplnění umožní civilním úřadům požádat o pomoc se zvládáním pandemie covid-19 bundeswehr. PDF dokument má dvě strany a pokládá šest základních otázek typu: Co potřebujete? K čemu? Kde budou práce prováděny a na jak dlouho.

Tento formulář již využilo mnoho německých měst a vládních úřadů. Podle německého mluvčího ministerstva obrany bylo podáno již 1 300 žádostí a 900 z nich bylo vyhověno.

V současné chvíli pomáhá asi 3 000 německých vojáků na 300 místech se zvládnutím šíření koronaviru. Bundeswehr pro tyto potřeby vyčlenil až 15 tisíc příslušníků armády. Bundeswehr aktivně podporuje německé zdravotnické orgány po dobu pandemie. Některé čtvrti Berlína se snažily nutnosti vojenské pomoci vyhnout, za což si vysloužily kritiku z upřednostňování ideologie před zdravím. Jiná věc je, že bundeswehr si nechává za práci svých vojáků zaplatit.

Kam dál?
Armáda je součástí naší společnosti, říká nová německá ministryně obrany (26. 7. 2019)

Zdroj: Deutsche Welle (Německo)

šar; natoaktual.cz
zpět na článek