natoaktual.cz

Turecké hvězdy opět zasvítí na nebi nad Ostravou

17. února 2013  14:03
Před dvěma lety uchvátila svým vystoupením desetitisíce lidí. Letecká akrobatická skupina Turkish Stars tehdy na Dnech NATO v Ostravě předvedla ve stíhačkách na nebi efektní představení. Letos na podzim se na největší akci svého druhu u nás opět vrátí.  
Akrobatická skupina Turkish Stars | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz
galerie Akrobatická skupina Turkish Stars Akrobatická skupina Turkish Stars Akrobatická skupina Turkish Stars Akrobatická skupina Turkish Stars Akrobatická skupina Turkish Stars Akrobatická skupina Turkish Stars Akrobatická skupina Turkish Stars Akrobatická skupina Turkish Stars Turecká akrobatická skupina Turkish Stars v Ostravě

Na Dny NATO v Ostravě na mošnovské letiště v září opět přiletí Türk Yıldızlari - Turkish Stars (v překladu turecké hvězdy), kterým před dvěma lety bouřlivě tleskaly desetitisíce diváků. Ty tehdy nadchla nejen jejich dynamická letová ukázka plná kouřových efektů, ale také strhující originální komentář prokládaný českými frázemi.

"Věříme, že jsme udělali obrovskou radost nejen fanouškům této světoznámé letecké akrobatické skupiny, ale i řadě návštěvníků naší akce," uvedl Zbyněk Pavlačík, předseda sdružení Jagello 2000, které Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky organizuje.

Připomněl, že bezprostředně po jejich předloňském vystoupení organizátory doslova zavalila lavina dotazů a žádostí o opětovné pozvání této skupiny. "Loni jsme s jejich účastí nebyli úspěšní, o to více nás těší, že naši akci zahrnuli do svých plánů v letošním roce," konstatoval Pavlačík.

Turecká skupina bude podle něj jedním z velkých lákadel. Tým byl zformován v roce 1992. Poprvé se představil pod názvem Turecké hvězdy o rok později. Jako jedna z mála skupin využívá ke svým letovým ukázkám nadzvuková bojová letadla, konkrétně obratné stíhače NF-5, které jsou atraktivně stylizované do tureckých národních barev - červené a bílé.

Skupina je držitelem unikátního rekordu. V roce 2001 sledoval její vystoupení v ázerbajdžánském Baku jeden milion lidí.

Letošní dvanáctý ročník Dnů NATO v Ostravě proběhne 21.- 22. září. Vstup na akci je zdarma. Dny NATO v Ostravě & Dny vzdušných sil Armády České republiky jsou ojedinělou nekomerční přehlídkou, na které mohou návštěvníci vidět vedle nejmodernější armádní techniky také to nejlepší, co má k dispozici policie, hasiči, záchranná služba, celníci, Vězeňská služba a další složky. Loni akci navštívilo 208 tisíc lidí.

inc natoaktual.cz
zpět na článek