natoaktual.cz

Program závodu Winter Survival

30. ledna 2005  11:02
Extrémní armádní závod Winter Survival, který již pojedenácté probíhá v okolí nejvyššího vrcholu Jeseníků Pradědu, má celkem tři etapy. Vrcholem závodu bývá dvoudenní šedesátikilometrová etapa.  

Neděle 30. ledna
Večerní zahajovací ceremoniál u horské chaty Ovčárna.

Pondělí 31. ledna
I. etapa - přesun a sjezdy horským terénem a závěrečný sjezd po sjezdovce. Úkolem hlídek bude projet různě dlouhé sjezdové úseky v co možná nejkratším čase. Jednotlivé úseky jsou proloženy několikakilometrovými přesuny do kopce nebo po rovině.

Start prvního družstva je v 8 hodin ráno u vysílače na vrcholu Pradědu. Závěrečný sjezd po sjezdovce se uskuteční na Ramzové.

SPECIÁLNÍ PŘÍLOHA

Úterý 1. února
II. etapa - dvoudenní vytrvalostně technický závod. Během dvou dnů budou muset vojáci jen podle mapy a buzoly urazit šedesátikilometrovou vzdálenost členitým terénem v pohoří Hrubého Jeseníku s povinnou výbavou a přitom plnit obtížné "survivaloviny".

Například překonávání skalních útvarů s použitím horolezeckých pomůcek, střelba ze vzduchovky a samopalu, překonání říční rokle po lanovém mostu, manipulace s těžkým břemenem ve sněhu, pohyb po lanové dráze s přeskokem na síť či přespání ve volné přírodě.

Družstva vystartují na trať dvoudenní etapy v úterý ráno od 7 hodin z údolí Bílého Potoka nedaleko Vrbna pod Pradědem.

Středa 2. února
II. etapa - pokračování dvoudenní etapy, která je povážována za vrchol závodu. Při etapě obvykle několik týmů závod kvůli vyčerpání nebo zraněním vzdá.

Čtvrtek 3. února
III. etapa - branný štafetový závod volným terénem nedaleko horského hotelu Kurzovní. Trasa měří 5 kilometrů. V prvním kole závodí jednotlivci v druhém kole pak celé týmy. Další disciplínou je hod granátem na cíl před hotelem Kurzovní.
Start prvního kola štafetového závodu je 11 hodin.

Pátek 4. února
Slavnostní závěrečný ceremoniál a vyhlášení výsledků mistrovství před chatou Ovčárna. Zahájení v 10 hodin za účasti náčelníka generálního štábu Pavla Štefky.

inc natoaktual.cz
zpět na článek