natoaktual.cz

Nejdůležitější summit NATO posledních let začíná. Aliance se chce změnit

19. listopadu 2010  9:42,  aktualizováno  14:41
* Nejdůležitější summit NATO posledních let začíná.    Aliance se chce změnit * Bude Česko poprvé od roku 1919 bez stíhaček? Šance gripenů klesají * Prodejte armádní majetek a propusťte úředníky, vybídl Klaus Vondru  

Nejdůležitější summit NATO posledních let začíná. Aliance se chce změnit
(19.11.2010) V portugalském Lisabonu začíná dvoudenní summit NATO. Za poslední roky půjde o jednu z nejdůležitějších schůzek osmadvacítky. Aliance chce světu dát jasně najevo, jakou roli bude v nadcházejících letech hrát. Celý text čtěte zde.

---

Bude Česko poprvé od roku 1919 bez stíhaček? Šance gripenů klesají
(19.11.2010) Česko se může poprvé v historii, mimo válečných let, ocitnout bez stíhacích letounů. Ty dnes nemá sedm většinou chudých či malých členů NATO. Premiér Petr Nečas říká, že pokud se vypíše nové výběrové řízení, musí skončit do roku 2015. Za pět let totiž vyprší i pronájem švédských gripenů. Celý text čtěte zde.

---

Prodejte armádní majetek a propusťte úředníky, vybídl Klaus Vondru
(18.11.2010) Prezident Václav Klaus navrhl, jak sehnat více peněz pro vojáky. Cestu vidí v tom, že se ministerstvo obrany zbaví nadbytečných vojenských újezdů a propustí úředníky. Zajistit armádě pevně stanovený podíl financí ze státního rozpočtu ale prezident nepovažuje za realistické. Celý text čtěte zde.

natoaktual.cz
zpět na článek