natoaktual.cz

NATO nabízí prestižní stáže pro studenty a mladé vědce

10. května 2010  12:28
Severoatlantická aliance letos již po osmé hledá vhodné adepty na stáž v NATO. Cílem projektu "NATO Internship Programme" je nabídnout malému počtu současných či nedávných studentů možnost stáže přímo v centrále NATO v Bruselu.  

Severoatlantická aliance případným stážistům nabízí neocenitelnou zkušenost uvnitř mezinárodní organizace, která může zaujmout výrazné místo v jejich životopise. Samotná stáž je nabízena v několika oblastech: obranná politika a plánování, obranné výdaje, výkonný management, kancelář bezpečnosti NATO, operace, politické záležitosti a bezpečnostní politika, veřejná diplomacie, kancelář zdrojů NATO, soukromá kancelář a agentury NATO (IMS, SHAPE, NC3A, NAMA a další). Stáž trvá šest měsíců a je placená, stážisté dostávají 800 EURO měsíčně.

Kritéria stáže jsou následující: kandidát musí být v době stáže starší 21 let, musí pocházet z jednoho z členských států NATO, musí mít ukončeny alespoň dva roky studia vysoké školy a musí perfektně hovořit jedním z oficiálních jazyků Aliance (angličtina či francouzština), přičemž pracovní znalost dalšího jazyka je výhodou. V případě, že budou vybráni, musí si stážisté poté ve své zemi obstarat bezpečnostní prověrku a uzavřít si zdravotní pojištění na celou délku svého pobytu.

Přihlášky do programu jsou přijímány v rozmezí od 6. dubna do 4. června 2010. Uchazeč o pozici stážisty v NATO tak nejpozději do začátku června musí poslat přihlášku (k dispozici zde), životopis a motivační dopis, ve kterém v rozsahu 500 slov v angličtině či francouzštině popíše důvody, proč se chce stáže zúčastnit, na adresu intern.applications@hq.nato.int.

Podrobnější informace o programu stáží lze nalézt na internetových adresách http://www.nato.int/structur/interns/index.html, a http://www.nato.int/structur/interns/Policy_2010.pdf, nebo zaslat dotaz na e-mailovou adresu internships@hq.nato.int.

mdo natoaktual.cz
zpět na článek