natoaktual.cz

Zacvičte si s výsadkáři. Vojáci připravují video pro každý den

18. března 2020  11:35
Zavřené posilovny a fitcentra kvůli šíření koronaviru považují chrudimští výsadkáři za příležitost. Každý den proto připravují video s návodem, jak si kdokoliv může zacvičit doma podle nich. „Vítejte v nouzovém stavu,“ říká velitel Ivo Zelinka.  

Velitel výsadkářů Ivo Zelinka na instruktážním videu ke cvičení (18. března 2020) | foto: AČR

Chrudimský 43. výsadkový prapor patří mezi elitní jednotky české armády. Letos se má přeměnit na pluk. Od pondělí vojáci zveřejňují ve spolupráci s CrossFit Pardubice každý den na internetu videa s návodem, jak si pořádně zacvičit doma. Odezva je velká.

„To, co jiní vidí jako problém, výsadkáři vnímají jako příležitost,“ říká v první lekci velitel výsadkářů Ivo Zelinka s tím, že pro cvičení není potřeba žádné zvláštní vybavení a lidé to mohou zkusit doma.

Panáky, dřepy, kliky, sedy-lehy, výpady a protahování na závěr. I jeho muži totiž posílili policii na hranicích a v kasárnách se podle jeho slov příliš věcí dělat nedá a fyzická příprava je tak jednou z dobrých možností.

Výjimečná situace podle výsadkářů udělala čáru přes rozpočet asi každému. „Přidejte se k nám! Až skončí nouzový stav, budete ve skvělé kondici!“ vyzývají. V úterní lekci si zase instruktor speciální tělesné přípravy Jiří Hecl vzal na starost procvičení středu těla.

V souvislosti s vládním opatřením o uzavření státních hranic armáda posílila policii celkem 941 vojáky, 86 kusy techniky. Vojáci se střídají ve dvanáctihodinových směnách. Předpokládá se, že v terénu budou dalších 30 dní. Po dvou týdnech se všichni vystřídají. Vojáci ale pomáhají i s distribucí zdravotnického materiálu po celé republice.

inc natoaktual.cz
zpět na článek