natoaktual.cz

Do Brna míří odborníci na bezpečnost

10. května 2008  7:40
V Brně v úterý začíná čtrnáctý ročník veletrhu PYROS/ISET. Jde o jeden z největších evropských veletrhů požární a bezpečnostní techniky a služeb.  

Veletrh, který se koná v areálu brněnského výstaviště, je určen především všem profesionálům věnující se problematice požární ochrany, bezpečnosti, ochrany zdraví a majetku.

Na výstavní ploše se tak budou prezentovat kromě složek Integrovaného záchranného systému, zejména hasičů, policie a záchranářů, také firmy, které v této oblasti podnikají.

"Minulého ročníku se veletrhu zúčastnilo 282 firem z 11 zemí jejichž expozice shlédlo více než 26 tisíc návštěvníků z 49 států," podotýká mluvčí veletrhu Radek Toman.

"PYROS/ISET je oborovou jedničkou v České republice a nabízí i v evropském kontextu nepříliš častou možnost získat dokonalý přehled o daných oborech," upozorňuje Toman.

Na samotný veletrh přitom navazuje rozsáhlý doprovodný program. V Brně se tak uskuteční například pátý ročník mezinárodní konference Krizový management věnovaná ochranně obyvatelstva nebo prestižní desáté setkání evropských hasičů PYROMEETING o prevenci hrozeb 21. století.

Na letošní ročník připravili organizátoři i jednu novinku, která nejspíš potěší především širokou veřejnost. "Poprvé organizujeme Den hasičů v Brně, který je určen nejen všem dobrovolným hasičům, ale i ostatním zájemcům o tuto problematiku," podotýká Toman.

Pestrý program je zaměřen nejen na odborné aspekty činnosti dobrovolných hasičů, ale také jejich společenský život. "Součástí tak bude nejen předvedení požární techniky a průvod hasičů brněnskými ulicemi, ale také extraliga v požárním útoku či soutěž mladých hasičů," doplňuje Toman.

Veletrh PYROS/ISET je určen nejen odborné, ale i laické veřejnosti. "Zájemci si mohou zakoupit vstupenky ve vstupech do veletržního areálu nebo získat je získat za zvýhodněnou cenu prostřednictvím registrace na internetových stránkách veletrhu," podotýká Toman. Zkrátka podle něj nepřijdou ani dobrovolní hasiči. "Sbory dobrovolných hasičů mohou využít zvýhodněné celodenní vstupné. Veškeré informace naleznou zájemci na našich stránkách," uzavírá.

Zpravodajský a informační portál natoaktual.cz je mediálním partnerem veletrhu.

pb natoaktual.cz
zpět na článek