natoaktual.cz

Novinářské dvojice otestují fyzičku o pohár ministra obrany

1. března 2019  18:59
Unikátní ARMY TEST pro žáky a studenty pražských škol se blíží. Otestovat svou fyzičku mohou už v úterý 5. března tentokrát v atletické hale SKP Olymp Praha. Ministr obrany Lubomír Metnar zároveň vypsal speciální soutěž pro smíšené novinářské páry.  
Army test v pražských Stodůlkách | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz

Soutěžit se bude celkem v pěti sportovních disciplínách, které dokonale prověří fyzičku a zároveň napoví, zda by kondice každého účastníka stačila na přijetí mezi profesionály české armády.

ARMY TEST

  • úterý 5. března 2019
  • OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra
  • od 8 hodin pro pražské školy a sportovní kluby
  • od 12 hodin soutěž novinářských dvojic
  • zájemci - třídy, sportovní oddíly a smíšené novinářské dvojice mohou psát na adresu tajemnik@srdceastit.cz

Jde o shyby (přítahy na hrazdě), kliky, sedy-lehy, běh na 12 minut a dřepy. Každá disciplína se hodnotí známkou 1 až 3 jako ve škole.

Jednotlivé disciplíny vycházejí z přezkoušení fyzické zdatnosti profesionálních vojáků, které jsou ale pro děti a mládež upraveny. Požadavky se postupně zvyšují až do 18 let, kdy jsou nároky na fyzickou kondici pro muže i ženy v armádě nejvyšší.

Pro první letošní zkoušku ze série ARMY TESTŮ zároveň ministr obrany Lubomír Metnar vypsal speciální soutěž o „Pohár ministra obrany smíšených novinářských dvojic“.

Přihlášky podle organizátorů předem podalo již několik týmů. Další mají možnost přímo na místě. „Stačí když týmy přijdou v poledne přímo do haly,“ konstatoval organizátor Ludvík Cimburek.

Poháry ministra obrany pro vítěze soutěže novinářských dvojic v rámci ARMY TESTU

Poháry ministra obrany pro vítěze soutěže novinářských dvojic v rámci ARMY TESTU

Společně s novináři si Army test vyzkouší také náměstci ministra obrany Kateřina Suchoňová a Pavel Beran a několik vrcholových sportovců včetně dvojnásobné účastnice Rallye Dakar a členky Dukly Praha Olgy Roučkové. Ta už patří mezi pravidelné účastnice.

Army testy probíhají po celé republice už třetí rok a zkusily si je za tu doby stovky dětí a dospělých. Zatím poslední proběhl v listopadu v pražských Stodůlkách. (Psali jsme v reportáži zde)

Hlavním smyslem celé akce je podle organizátorů motivovat děti i dospělé k pohybu a dát příležitost si na vlastní kůži zkusit, jak náročné jsou armádní prověrky, které každoročně podstupují profesionální vojáci.

inc natoaktual.cz
zpět na článek