natoaktual.cz

Důstojník vesmírných sil USA odvolán po komentářích v podcastu

18. května 2021  16:47
Jeden z velitelů Vesmírných sil Spojených států (US Space Force) Matthew Lohmeier byl zbaven funkce poté, co se objevil v konzervativním podcastu, kde kritizoval americkou armádu.  

Výtvarná vizualizace situace na oběžné dráze Země | foto: NASA

Během rozhovoru Lohmeier diskutoval o své knize „Irresistible Revolution: Marxism’s Goal of Conquest & the Unmaking of the American Military“, která varuje před šířením marxistické ideologie napříč ozbrojenými silami USA.

„Od chvíle, co jsem se ujal funkce ve vesmírných silách před deseti měsíci, jsem si všimnul něčeho, co považuji za neslučitelné s tím, co Amerika byla, je a měla by být. Nešířilo se to po celý minulý rok jen v médiích či v americké společnosti, ale také v armádě. Uvědomil jsem si, že to jsou marxistické názory,“ vysvětlil svoje obavy Lohmeier.

Když byl dotázán, co přesně tím myslí, zmínil zejména tzv. Project 1619, který vysvětluje, jak otroctví utvářelo americké instituce. Podle Lohmeiera je tento pohled na historii ryze „anti-americký“. „Project 1619 hlásá, že v době, kdy byla ratifikovaná Ústava Spojených států, uzákonila bílou nadřazenost. Tyto názory jsem slyšel na mojí základně,“ uvedl Lohmeier. „A pokud si dovolíte toto tvrzení rozporovat, začnete být označován za rasistu,“ dodal bývalý velitel.

Zdroj: CNN (USA)

jan; natoaktual.cz
zpět na článek