natoaktual.cz

USA: Zavede armáda povinné očkování proti covidu-19?

8. července 2021  22:48
Ve Spojených státech amerických se nyní rozvířila debata, zda by Pentagon měl zavést povinné očkování pro vojáky v případě, že Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) tuto vakcínu oficiálně schválí pro běžné použití.  

Očkování v Praze. Ilustrační foto. | foto: Armáda ČR

V současné chvíli je naočkováno téměř 70 % amerických vojáků.

Zatímco očkování proti covidu-19 probíhá v armádě stejně jako v běžné populaci, zástupci Pentagonu veřejně prohlásili, že přemýšlejí o zavedení povinného očkování amerických vojáků stejně tak, jako je tomu u více než desítek dalších vakcín. Pentagon by tak učinil za předpokladu, že by vakcínu oficiálně schválila FDA. Nyní jsou vakcíny v USA schválené pro nouzové použití.

Byl jsem kontaktován vojáky, kteří mi řekli, že by raději v armádě skončili, než aby se nechali naočkovat, uvedl ve svém tweetu republikánský senátor Thomas Massie. Podle interní armádní zprávy mají za úkol velitelé připravit směrnici, která by nařizovala očkování proti covidu-19 pro všechny příslušníky armády zhruba od 1. září 2021. „K této zprávě se nevyjadřujeme, vakcína je i nadále dobrovolná. Řídíme se rozhodnutím ministerstva obrany,“ okomentovala situaci armádní tisková mluvčí majorka Jackie Wren.

Zdroj: ABC News (USA)

šar; natoaktual.cz
zpět na článek