natoaktual.cz

Americké ozbrojené síly chystají očkování proti covid-19

11. prosince 2020  15:00
Pentagon začal pracovat na distribuci prvních 44 000 dávek vakcíny proti nemoci covid-19 mezi své současné i bývalé zaměstnance.  

Výcvik armádních nováčků ve Vyškově během koronavirové krize | foto: AČR

Pentagon začal pracovat na distribuci prvních 44 000 dávek vakcíny proti nemoci covid-19 mezi své současné i bývalé zaměstnance. Počáteční dodávka vakcíny společnosti Pfizer bude využita na to, co zástupci ministerstva popsali jako „řízená zkušební distribuce“. Mezi prvními naočkovanými budou také ministr obrany, jeho zástupce a také předseda sboru náčelníků generálních štábů a jeho zástupce. Převážná část pilotní distribuce však bude určena armádním zdravotníkům.

Tato první dodávka vakcín však pokryje pouze zlomek z více než desíti miliónů lidí, které má ministerstvo obrany na starosti. Už teď přitom Pentagon pokulhává za Čínou a Ruskem, které využívají vlastní, v USA neschválené, vakcíny. Na to, kdy dojde k proočkování celých ozbrojených sil, ale nebyli úředníci ministerstva schopni odpovědět.

„Bude to záležet na tom, kolik vakcín se nám podaří v průběhu času získat, a jaké vakcíny to budou. S ohledem na náš současný plán očekáváme poskytnutí statisíců dávek před koncem ledna,“ vysvětloval Thomas McCaffery, náměstek ministra obrany pro záležitosti zdravotnictví.

Zdroj: Defense One (USA)

luk; natoaktual.cz
zpět na článek