natoaktual.cz

Upravené kongresové centrum v New Yorku se stane „největší nemocnicí USA“

6. dubna 2020  18:54
 
Úřadující americký ministr obrany Mark Esper (vpravo) s šéfem NATO Jensem Stoltenbergem | foto: NATO Photos

Upravené kongresové centrum v New Yorku se stane „největší nemocnicí USA“

Do upraveného kongresového centra ve městě New York nasadí Pentagon více než 1 100 lékařů, sester a dalších zdravotníků, kteří pomohou v boji s pandemií Covid-19, na niž zemřelo již více než 9 000 Američanů.

Ženijní sbory přetvořily budovu centra Jacob K. Javits na „největší nemocnici ve Spojených státech“, uvedl ministr obrany Mark Esper. Tato bude disponovat kapacitou 2 500 lůžek. Ministerstvo obrany rozhodlo také o „nasazení pár set zdravotníků do 11 nemocnic v New Yorku, které zaznamenaly nedostatek zdravotnického personálu,“ dodal ministr.

Kam dál?
Britská armáda přestavuje výstavní centrum na nemocnici (1.4. 2020)

Zdroj: USA Today (USA)

---

Bundeswehr je až „poslední zálohou“ pro převoz zdravotnického vybavení

V Německu dochází zásoby ochranných pomůcek v nemocnicích a ordinacích lékařů, vojenské letouny luftwaffe budou ovšem k jejich převozu využity pouze v případě nejvyšší nouze. Rozhodlo tak spolkové ministerstvo obrany s odvoláním na to, že stále funguje civilní letecká přeprava, díky čemuž v Německu denně přistávají letadla s nákladem zboží z Číny a dalších zemí. Žádost spolkového ministerstva zdravotnictví zůstává nevyslyšena.

Kam dál?
Luftwaffe přepravila Italy nakažené nemocí Covid-19 na léčení do Německa (30.3. 2020)

Zdroj: Der Spiegel (Německo)

---

Pentagon zpřísňuje pravidla nošení roušek

„S okamžitou platností“ nařídilo ministerstvo obrany Spojených států amerických nosit roušky všem svým zaměstnancům, včetně rodinných příslušníků, dodavatelů a návštěvníků vojenských základen, pokud není možno zachovat rozestupy mezi osobami nejméně 6 stop (cca 1,8 metru). Opatření má zajistit dodržování postupu doporučeného Centrem pro prevenci a kontrolu chorob, uvedl ministr obrany Mark Esper.

Kam dál?
Pentagon omezil informování o koronaviru v řadách vojáků, zatímco armáda hlásí první úmrtí (31.3. 2020)

Zdroj: Washington Times (USA)

---

Kvůli koronaviru vázne nábor do armády USA

S potížemi způsobenými Covid-19 se potýká nábor do ozbrojených sil Spojených států amerických, uvádějí náborová pracoviště. Karanténní opatření a s nimi spojená nařízení uzavřela většinu náborových míst v zemi a přinutila náboráře k přechodu na alternativní postupy, které nejsou natolik efektivní jako osobní komunikace.

„Při osobním pohovoru uchazeči obvykle neutečou. V případě telefonického rozhovoru či online komunikace mohou jednoduše zavěsit,“ říká seržant námořní pěchoty Kevin Meyer.

Kam dál?
USA v čase koronaviru: Armáda nemůže uspokojit všechny potřeby, varuje Esper (24.3. 2020)

Zdroj: Fox News (USA)

---

Tálibán varuje před krachem dohody s USA

Dodržování dohody o míru v Afghánistánu se Spojenými státy je blízko krachu, prohlásil Tálibán. Mimo jiné obvinilo hnutí Tálibán Američany z vedení útoků drony proti civilistům a afghánskou vládu z protahování propuštění 5 000 tálibánských vězňů na svobodu, jak ukládala dohoda. Omezili jsme útoky na venkovské základny afghánských sil a neprovedli žádný útok proti mezinárodním či afghánským silám ve městech ani na základnách, připomíná Tálibán.

V případě, že bude dohoda nadále porušována, dojde k nárůstu násilí, varuje Tálibán. Armáda USA v Afghánistánu nařčení hnutí odmítá a zdůrazňuje, že dodržela veškeré vojenské podmínky dohody a tvrzení Tálibánu považuje za „nepodložená“.

Kam dál?
Afghánistán propustí až deset tisíc vězňů ve snaze zpomalit šíření koronaviru (27.3. 2020)

Zdroj: Al-Džazíra (Katar)

voj; natoaktual.cz
zpět na článek