natoaktual.cz

Tálibán: „Doufáme, že Trump vyhraje prezidentské volby a stáhne vojáky z Afghánistánu“

12. října 2020  15:56
Americký prezident Donald Trump před listopadovými prezidentskými volbami získal podporu od Tálibánu.  

Povstalci Talibanu na záběru z propagandistického videa | foto: YouTube

Americký prezident Donald Trump před listopadovými prezidentskými volbami získal podporu od skupiny, kterou většina republikánské strany zavrhuje, od afghánského Tálibánu.

„Věříme, že Trump nadcházející volby vyhraje, protože se prokázal jako politik, který dodržel všechny důležité sliby, které učinil. Je tedy možné, že Američané, kteří byli v minulosti svými představiteli oklamáni, znovu uvěří Trumpovi a jeho rozhodným činům,“ řekl mluvčí Tálibánu Zabihullah Mudžáhid v telefonickém rozhovoru. „Věříme, že většina americké populace je unavena z nestability, ekonomických selhání a lží politiků a znovu svěří moc Trumpovi, který je rozhodný a dovede řídit situaci uvnitř země. Ostatní politici včetně Bidena hlásí nereálné slogany. Zbrojařské firmy, které těží z pokračování válečných konfliktů, mohou být proti Trumpovi a podporovat Bidena, ale jejich síla mezi voliči je nízká,“ doplňuje Mudžáhid.

„Doufáme, že Trump volby vyhraje a ukončí americkou vojenskou přítomnost v Afghánistánu,“ řekl anonymní představitel Tálibánu. Mluvčí Trumpovy kampaně Tim Murtaugh odmítl přijmout podporu od Tálibánu. „Tálibán by měl vědět, že prezident bude vždy chránit americké zájmy jakýmikoli prostředky,“ oznámil Murtaugh.

Kam dál?
Tálibán provedl velký útok, násilí na severu Afghánistánu narůstá (14.7. 2020)

Zdroj: CBC News (Kanada)

jan; natoaktual.cz
zpět na článek