natoaktual.cz

Speciální síly USA: šéf pro diverzitu a inkluzi odvolán kvůli příspěvkům na sociálních sítích

30. března 2021  15:52
Nově zvolený šéf pro diverzitu a inkluzi na velitelství speciálních sil Spojených států amerických byl převelen kvůli problémům s příspěvky na sociálních sítích.  

Jednotka Navy Seals. Ilustrační snímek | foto: U.S. NAVY

Americká armáda v současnosti vyšetřuje jeho kontroverzní příspěvky, včetně jednoho, který přirovnává bývalého prezidenta Donalda Trumpa k Adolfu Hitlerovi.

Richard Torres-Estrada zveřejnil loni 20. června obrázek Trumpa držícího bibli před kostelem St. John‘s společně s obrázkem Adolfa Hitlera hajlujícího před davem svých příznivců. Fotografie byla upravena tak, aby zobrazoval Hitlera držícího bibli.

Obrázek Trumpa pochází z června loňského roku, kdy vrcholily demonstrace proti agresivním policejním zásahům po smrti George Floyda. Estrada v únoru na svém facebookovém účtu vyjádřil také nemístnou poznámku na účet republikána Teda Cruze. Ten tehdy odjel do Mexika v čase, kdy jeho domovský Texas čelil obřím výpadkům elektřiny po sněhové bouři.

Torres-Estrada byl do své nové funkce pro diverzitu a inkluzi vybrán teprve minulý týden a měl speciálním silám pomoct s náborem nejlepších kandidátů ze všech vrstev společnosti. Velitelství speciálních sil je nadřízené velitelství speciálních jednotek Navy SEALS, armádních Rangers a Delta Force.

Zdroj: CNN (USA)

šar; natoaktual.cz
zpět na článek