natoaktual.cz

Nové satelitní snímky mapují rozmístění ruských vojsk podél ukrajinské hranice

23. února 2022  15:55
Týden poté, co ruský prezident Vladimir Putin oznámil částečné stažení vojsk od hranic s Ukrajinou, přichází satelitní snímky ukazující realitu tohoto stažení.  

Mapa možných cílů ruských vojsk na Ukrajině sestavená estonskou rozvědkou podle seznamu ruských tajných služeb. Zahrnuje klíčová vojenská velitelství, letecké základny, opravárenské podniky letecké i pozemní techniky, rafinerie a jaderné elektrárny | foto: Välisluureamet

Podle dat shromážděných společností Maxar Technologies za poslední týden došlo k přesunu ruských jednotek v oblasti Bělgorod-Valujki v západním Rusku. Krom tohoto přesunu dochází v regionu, podle dostupných snímků, ke stále novým vojenským aktivitám – v úterý ráno byla odhalena, pravděpodobně ruská, aktivita na letišti ve vesnici Velikii Bokov v Bělorusku, které se nachází asi 25 mil od ukrajinských hranic a asi 110 mil severně od ukrajinského hlavního města Kyjeva.

S některými územími v Bělorusku a západním Rusku se pravděpodobně počítá jako s podpůrnými místy pro bojové jednotky v případě ruského útoku na Ukrajinu.

Zdroj: NY Times(USA)

plk; natoaktual.cz
zpět na článek