natoaktual.cz

Zdroj z NATO: Ruská válka na Ukrajině vstupuje do patové situace

22. března 2022  15:58
Téměř měsíc trvající ruská válka na Ukrajině vstupuje do patové situace, tvrdí nejmenovaný zdroj ze Severoatlantické aliance.  

Záběry konvoje ruských posil u Kyjeva | foto: sociální média/@SESU_UA

Ukrajinská armáda na jedné straně brání ruským okupantům v dosažení průlomů a zisků, na druhé straně ruský vůdce Vladimir Putin nehodlá ustoupit.

„Pokud již nejsme v patové situaci, tak se k ní velmi rychle blížíme,“ uvedl představitel NATO pod podmínkou anonymity. „Realita je taková, že žádná ze stran zatím nezískala převahu nad svým nepřítelem,“ dodal zdroj NATO. Ruský prezident Putin nehodlá připustit porážku, což vylučuje pravděpodobnost, že ustoupí ve svých záměrech a požadavcích, tvrdí představitel NATO.

Současně Ukrajinci „dali jasně najevo, že se nehodlají se vzdát“, říká alianční představitel a dodává, že pro Rusko pravděpodobně bude velmi těžké udržet kontrolu nad dobytým územím s ohledem na „velmi pravděpodobný vytrvalý a významný ukrajinský vzdor“. „Co se tedy stane, když se dvě armády takto přetahují? Lidské ztráty a škody budou obrovské. Žádná ze stran nemůže vyhrát. Žádná z nich nekapituluje,“ předpovídá nejmenovaný představitel Aliance.

Zdroj: NBC News (USA)

jan; natoaktual.cz
zpět na článek