natoaktual.cz

USA: Rodinám vojáků v zahraničí se nedostává vakcíny proti covidu-19

6. dubna 2021  16:14
Rodiny amerických armádních příslušníků nasazených v zahraničí, zejména v Evropě, se ptají, zda na ně vláda nezapomněla při zajišťování očkování proti covidu-19.  

Očkování proti covid-19 na americké letecké základně v italském Avianu | foto: USAF, Tucker Owen

Rodinní příslušníci vojáků v zahraničí jsou v případě zdravotní péče a vakcín plně odkázáni na ministerstvo obrany Spojených států. Někteří z nich tak zpochybňují slib prezidenta Joea Bidena umožnit všem dospělým Američanům nechat se naočkovat do 1. května 2021.

„Obávám se, že tento slib neplatí pro armádní rodiny v zahraničí,“ říká Callie Markus, jejíž manžel je americkým vojákem nasazeným v Německu. Mae Morgan, která je manželkou amerického vojáka v Německu a která by ze zdravotních důvodů měla mít možnost přednostního očkování, zatím nedostala informace o tom, zda to bude možné a kdy.

„Cítíme se zde v Evropě neviditelní a nevyslyšení. Lidé na území Spojených států mají možnost odmítnout vakcínu, zatímco my jsme nedostali ani plán, kdy bude možnost se naočkovat. V současné době je složité být v cizí zemi a je to těžší, když vidíte, že se armáda nestará o své příslušníky,“ míní Mae Morgan.

Zdroj: Today.com (USA)

jan; natoaktual.cz
zpět na článek